ua en ru

Німецькі лікарі радять лікувати Тимошенко в домашніх умовах, або перевести до київської лікарні

Автор: RBC.UA
Влада України має перевести колишнього прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко на лікування в Київ, або помістити її під домашній арешт для забезпечення її одужання. Про це в Німеччині заявив директор лікарні "Шаріте" Карл-Макс Айнхойпель.

Влада України має перевести колишнього прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко на лікування в Київ, або помістити її під домашній арешт для забезпечення її одужання. Про це в Німеччині заявив директор лікарні "Шаріте" Карл-Макс Айнхойпель, передає Reuters.

Раніше посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзет заявляв, що влада України має прийняти політичне рішення щодо лікування Тимошенко за кордоном. Віце-прем'єр-міністр, міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова заявляла, що в цьому немає необхідності, а інші чиновники говорили, що не існує законодавчої бази. Зробити можливим лікування Тимошенко за кордоном покликаний законопроект № 10450. Документ передбачає, що ув'язнений, який відбуває покарання і захворів важкою хворобою, може бути направлений на лікування в лікарню, яка може знаходитися, як на території Україні, так і за кордоном. Це питання, за умови загрози життю та здоров'ю в результаті хвороби, повинен вирішувати суд. На думку спікера ВР, Володимира Литвина, цей законопроект є складним, а питання з лікуванням Тимошенко швидше лежить в площині винятків, ніж правил.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Касація по "газовій справі "Тимошенко буде розглянута 26 червня. Поки Тимошенко проходить лікування в лікарні "Укрзалізниці". Її перевели в лікарню з колонії в Харкові 9 травня ц.р. Лікуванням Тимошенко займаються німецькі лікарі, оскільки українським медикам, за її словами, вона не довіряє. В оточенні колишнього прем'єра заявляють, що повноцінне лікування вона може отримати тільки за кордоном.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд, і зараз там розглядається. 7 травня з. р. ГПУ затвердила обвинувальний висновок та направила до суду кримінальну справу про привласнення виділених урядом Тимошенко 22,8 млн грн на закупівлю санітарних автомобілів для Міністерства надзвичайних ситуацій.

Між тим, перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що ГПУ скоро буде готова висунути колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко звинувачення в організації та фінансуванні убивства колишнього депутата і бізнесмена Євгена Щербаня. Вчора генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що звинувачення Юлії Тимошенко на замовлення вбивства народного депутата Євгена Щербаня будуть пред'явлені лише при наявності доказової бази. Поки що вона проходить у справі як свідок.