Деяким депутатам Ради теж потрібні комунальні субсидії
Після того, як сьогодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зателефонував на "гарячу лінію" Кабінету міністрів, щоб проконсультуватись відносно оформлення субсидій, РБК-Україна вирішила опитати народних депутатів на предмет їх готовності до цієї досить марудної справи. Опитування показало, що "гаряча лінія" може стати в нагоді деяким нардепам.
Трохи раніше міністр соціальної політики Павло Розенко заявив у парламенті, що йому на поштову скриньку прийшла анкета, необхідна для оформлення субсидій. Чи заповнив таку анкету Розенко - невідомо.
Водночас, як повідомляв секретаріат Кабміну, зарплати в урядовців становлять в середньому близько 6 тис. грн. Проте, як показали опубліковані декларації, починаючи від Президента, міністрів, депутатів, на зарплату державні чиновники не живуть. Тому більшість з них, на відміну від звичайних громадян із субсидіями справи мати не будуть.
Втім, як повідомив цього тижня спікер Володимир Гройсман, з 1 квітня нардепи отримуватимуть трохи більше 6 тис. грн. Тому РБК-Україна вирішила опитати нардепів, що не задекларували мільйонні статки, чи будуть вони оформляти субсидії.
Один з лідерів фракції "Народного фронту" Андрій Тетерук (декларація за 2014 р. - 89 тис. грн) заявив, що не буде оформлювати субсидію. "Я винаймаю житло, а за житло мені платить Верховна Рада, тому я не маю морального права брати субсидії", - сказав він.
Втім, він впевнений, що нардепи мають право на субсидії. "Депутати, які вийшли з великого бізнесу, дійсно є достатньо заможними і взагалі можуть не отримувати цю заробітну платню, тому що це копійки. Ті, хто не має великих статків і не пов'язані з великим бізнесом, лобіюванням інтересів великого бізнесу, це достатньо серйозна ситуація", - сказав Тетерук.
Аналогічної думки дотримується голова фракції "Самопоміч" у парламенті Олег Березюк (декларація за 2014 р. - близько 1,5 млн грн). "З точки зору права, вони повинні отримувати субсидії, якщо в них є відповідні фінансові доходи або їх відсутність. З точки зору моралі, якщо у людей є високі доходи, то вони не можуть це робити. Якщо вони мають високі доходи і приховують їх, то вони аморальні", - сказав Березюк.
Він наголосив, що багато років поспіль не оформлює субсидії: "В нас не вийде просто оформлення субсидій фізично... Я ще напевне оформляв субсидії як був студентом, а коли перестав бути студентом, то не оформлюю, бо нема на це підстав".
У фракції "Блок Петра Порошенка" (БПП), найбільшій в парламенті, питання отримання субсидій коментують вкрай неохоче. Так, нардеп Сергій Лещенко (декларація за 2014 р. - 390 тис. грн) відмовився спілкуватись на цю тему, зазначивши, що на своєму Facebook він вже висловився з приводу депутатської зарплати.
Заступник голови фракції БПП Мустафа Найєм (декларація за 2014 р. - 617 тис. грн) сказав, що не планує оформляти субсидію. "Я не знаю, чи мають вони право юридично, мабуть мають, треба вивчати законопроект. А щодо моральної оцінки, то це вже кожен вирішує сам для себе", - пояснив Найєм свою позицію відносно оформлення депутатами субсидій.
Не планує отримувати субсидії і народний депутат Михайло Головко ("Свобода"). "Навіть, якщо б була така можливість, то, я вважаю, що зараз час непростий для країни, і щоб народні депутати обтяжували бюджет держави, це неправильно", - сказав він, трохи побідкавшись, що на життя не вистачає, як і багатьом іншим.
А народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко сказав, що йому не так вже й багато треба. "Я їм, одягаюся... Просто на транспорт треба, бензин купувати", - сказав він, не виключивши, що його сім'я претендуватиме на субсидії.
"Якщо за сумарним показником моя сім'я має право претендувати, то буду претендувати", - підсумував Луценко.