Нафтогазова BP продала НПЗ в Техасі за 2,5 млрд дол

Британська нафтогазова компанія BP plc (British Petroleum до травня 2001 р., після - Beyond petroleum) підписала угоду про продаж американської Marathon Petroleum (займається нафтопереробкою і збутом) нафтопереробних і збутових активів на південному сході США за 2,5 млрд дол. Активи в сегменті downstream, про які йде мова, включають НПЗ в Техасі потужністю 475 тис. бар. на добу і три газопроводи. Як йдеться в оприлюдненому сьогодні прес-релізі BP, операція повинна завершитися на початку 2013 р.

Британська нафтогазова компанія BP plc (British Petroleum до травня 2001 р., після - Beyond petroleum) підписала угоду про продаж американської Marathon Petroleum (займається нафтопереробкою і збутом) нафтопереробних і збутових активів на південному сході США за 2,5 млрд дол. Активи в сегменті downstream, про які йде мова, включають НПЗ в Техасі потужністю 475 тис. бар. на добу і три газопроводи. Як йдеться в оприлюдненому сьогодні прес-релізі BP, операція повинна завершитися на початку 2013 р.

"Сьогоднішня угода є другою важливою віхою в стратегічній переорієнтації нашого паливного бізнесу в США. Разом з продажем НПЗ Carson в Каліфорнії, про яке було оголошено в серпні, продаж НПЗ в Техасі дозволить нам зосередитися на інвестиціях в три наші НПЗ на півночі країни", - зазначив виконавчий голова підрозділу BP, що відповідає за маркетинг і переробку, Йен Конн.

Читайте також: British Petroleum продасть НПЗ і 800 заправок на південному заході США

У повідомленні компанії також наголошується, що BP має намір сконцентрувати нафтопереробний бізнес на півночі США. Дана угода є частиною раніше оголошеної стратегії BP з розпродажу активів з метою компенсації фінансових втрат від аварії на буровій платформі в Мексиканській затоці в 2010 р. Обсяг виплат оцінюється в суму близько 40 млрд дол, витрати на ліквідацію аварії, очисні роботи і відшкодування збитку склали 19 млрд дол. Також концерн створив компенсаційний фонд в 20 млрд дол. Програма розрахована на кілька років (до кінця 2013 р.) і до теперішнього моменту виконана приблизно на 90% (розпродані активи на 35 млрд дол.).

Тепер BP повинна знайти покупців на активи вартістю близько 3 млрд дол. (цільовий показник на кінець 2013 р. становить 38 млрд дол.).

Нагадаємо, 10 вересня ц. м. BP Plc. оголосила про продаж своїх часток в глибоководних родовищах вуглеводнів Мексиканської затоки американської нафтовидобувної компанії Plains Exploration & Production за загальну суму 5,55 млрд дол.

Читайте також: Нафтовидобувна BP продасть частину своїх активів в Мексиканській затоці за 5,5 млрд дол

Минулим літом BP також оголосила про початок переговорів із зацікавленими сторонами про продаж її 50-процентної частки в російсько-британському спільному підприємстві ТНК-BP.

Зазначимо, що в липні BP Plc. підтвердила, що почне переговори з "Роснефтью" про можливий продаж їй частки в компанії ТНК-BP. Паралельно переговорів з "Роснефтью" і, можливо, "іншими зацікавленими сторонами", BP буде вести сумлінні консультації з консорціумом AAR ("Альфа-груп", "Аксесс Індастріз", "Ренова") "відповідно до своїх законним зобов'язаннями".

В Україні ТНК-BP володіла Лисичанським НПЗ, який нещодавно продала, однак ім'я покупця до цих пір невідомо.

Читайте також: На Лисичанському НПЗ новий власник, виробництво може бути запущено в листопаді

Реорганізувати український бізнес ТНК-ВР довелося через його збитковість. Чистий консолідований збиток компанії в Україні в 2010 і 2011 рр. склав 68 млн дол. і 23 млн дол. відповідно.

Marathon Petroleum - підрозділ американської Marathon Oil, що займається переробкою нафти і постачанням нафтопродуктів. Marathon Oil Corp. - Четверта в США компанія за обсягами нафтовидобутку і п'ята - з переробки нафти. Компанія веде видобуток і розвідку нафти і газу у Великобританії, США, Анголі та ряді інших країн. Їй також належать 7 НПЗ загальною потужністю 948 тис. бар. нафти на добу.

BP - друга за величиною нафтова компанія Європи після Royal Dutch Shell. Штаб-квартира компанії розташована в Лондоні, штат BP налічує близько 80 тис. співробітників. BP володіє нафтопереробними і нафтохімічними потужностями, мережею АЗС, випускає оливи під маркою Castrol. Також компанії належать частки в 10 газопроводах і п'яти регазифікаційних терміналах в Північному морі. Крім того, компанія володіє  кількома прийомними терміналами для зрідженого природного газу в Мексиканській затоці. BP володіє 50% спільного підприємства TNK-BP Limited - материнської компанії групи ТНК-BP. ТНК-ВР Limited належить на паритетній основі BP Plc. і консорціуму Alfa-Access Renova. До неї входить ТНК-ВР Холдинг, що був створений в 2004 р. в результаті реструктуризації ТНК-ВР. У ньому консолідована більшість добувних підприємств групи ТНК-BP.Чистий прибуток BP в I півріччі 2012 р. скоротився майже в 3 рази - до 4,53 млрд дол. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся