ru ua

Нафта на світових біржах різко подорожчала

Автор: RBC.UA
Ціни на нафту значно виросли після того, як чергові дані Міністерства енергетики США (US Department of Energy) вказали на значне зниження запасів нафти.

Ціни на нафту значно виросли після того, як чергові дані Міністерства енергетики США (US Department of Energy) вказали на значне зниження запасів нафти.

За підсумками торгів в середу, 23 грудня, на New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI з постачанням в лютому виросла на 2,27 дол., до 76,67 дол./бар. Протягом дня вартість нафти досягала відмітки 77 дол. На InterСontinental Exchange в Лондоні лютневий контракт на нафту Brent Crude подорожчав на 1,99 дол. і закрився на відмітці 75,45 дол./бар.

У середу торги на ринку нафти проходили на позитивній ноті. Ціни росли на тлі оптимізму інвесторів в очікуванні даних Міненергетики США. Приводом для поліпшення настроїв стали дані Американського інституту нафти (API), що вийшли напередодні. За оцінками API, запаси нафти на минулому тижні скоротилися на 3,7 млн бар., не дивлячись на зростання імпорту на 127 тис. бар./день. Крім того, API зафіксував зниження запасів дистилятів (на 745 тис. бар.) і бензину (на 1,1 млн. бар.).

Сприяли зростанню оптимізму на ринку і прогнози аналітиків, що чекали на тижні до 18 грудня скорочення запасів нафти в США на 900 тис. бар., а дистилятів - на 1,9 млн бар.

Тим часом, опубліковані пізніше дані Міненергетики значно перевершили очікування експертів і тим самим надали сильну підтримку цінам на нафту. За даними міністерства, запаси нафти на минулому тижні скоротилися на 4,9 млн бар., до 327,5 млн бар. (таким чином на цей момент об'єми нафти в сховищах США лише на 2,3 млн бар. перевищують рівень 2008р.), запаси дистилятів впали на 3,1 млн бар., до 161,3 млн бар., бензину - на 0,9 млн бар., до 216,3 млн бар. (аналітики чекали зростання на 1,2 млн бар.).

Основною причиною скорочення запасів нафти стало зменшення об'ємів імпорту нафти в країну. На минулому тижні показник знизився з 7,772 млн бар./день, до 7,707 млн бар./день - мінімального рівня з вересня 2008р., коли на країну обрушилися урагани Густав і Айк. Рівень виробництва нафти в США залишився без змін. В той же час скороченню запасів нафтопродуктів сприяла холодна погода в Сполучених Штатах.

"На тлі холодної погоди знижуються запаси нафти, і цей факт підтримує ринок нафти, - відзначив аналітик австрійського Raiffeisen Zentralbank Oesterreich Ханнес Лоакер (Hannes Loacker). - В результаті об'єми запасів наближаються до п'ятирічного середнього рівня." Запаси бензину скоротилися на тлі невеликого підвищення попиту. На минулому тижні показник виріс з 8,963 млн бар./день, до 9,045 млн бар./день.

В цілому середа виявилася вельми вдалим днем для "биків". Посиленню зростаючої динаміки на ринку сприяв і падаючий долар. Тиск на американську валюту чинили негативні дані макроекономічної статистики США. За даними уряду країни, в листопаді продажі на первинному ринку житла впали на 11,3%, до 355 тис. одиниць. Це значно нижче за очікування аналітиків (438 тис.). Були також переглянуті показники цього ринку за останні три місяці. В результаті рівень продажів за цей період знизився на 49 тис. будинків, а об'єм продажів в річному численні знизився на 9% і досяг мінімального рівня з квітня поточного року.