Нафта на світових біржах різко подешевшала
Ціни світового ринку на нафту на торгах в четвер помітно впали. Настрій учасникам ринку зіпсувала макроекономічна статистика по США, що викликала неспокій з приводу відновлення економіки країни і, як наслідок, попиту на нафту.
Крім того, в центрі уваги інвесторів знов опинилися Греція і фінансове здоров'я єврозони в цілому, після того, як стало відомо, що рейтингові агентства Standard and Poor's і Moody's можуть знизити рейтинг цієї країни.
За підсумками торгів в четвер, 25 лютого, на New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на марку WTI з постачанням в квітні знизилася на 1,83 дол., до 78,17 дол./бар. На InterСontinental Exchange в Лондоні квітневий контракт на сорт Brent Crude подешевшав на 1,80 дол., закрившись на відмітці 76,29 дол./бар.
Чергова порція макростатистики по США принесла розчарування учасникам ринку нафти, звівши нанівець оптимізм, що спостерігався в попередній день. Так, за повідомленням Міністерства праці США, число первинних звернень за допомогою з безробіття знову виросло. За тиждень, що завершився 20 лютого, показник збільшився на 22 тис., до 496 тис. - максимального рівня з середини листопада минулого року. "Це друге підряд значне зростання індикатора, що у поєднанні з іншими слабкими макроекономічними даними, які вийшли раніше на цьому тижні (індекс довіри та інформація про продажі житла), завдає тяжкого удару по економіці США, що спіткнулася в своєму відновленні", - відзначають аналітики Bank of Montreal. Число повторних заявок безробітних теж виросло удруге підряд - на 6 тис., до 4,617 млн.
Втім, експерти вказують, що причиною негативної динаміки показників зайнятості могли стати незвичайно погані погодні умови, а також святковий сезон. За словами економістів Bank of Montreal, в недалекому майбутньому власники підприємств в США повинні почати збільшувати кількість робочих місць. На це вказує число замовлень, що росте, на товари тривалого користування. За останніми даними, в січні показник підвищився на 3% на тлі позитивної динаміки в транспортному секторі. Проте збільшення об'єму замовлень в цьому секторі стало поки єдиною позитивною новиною: число замовлень без урахування транспортного сегменту скоротилося минулого місяця на 0,6%.
Таким чином, надії учасників ринку нафти на відновлення попиту на енергоносії поки не виправдалися, а тому відкладається і подальше зростання цін. "Необхідно, щоб покращали дані про зайнятість, споживчій і діловій довірі і всі показники почали демонструвати позитивнішу динаміку, а також щоб ціни на нафту могли знайти підтримку на рівнях 75-80 дол./бар.", - говорить головний економіст з енергетики Deutsche Bank Адам Симінські.
Песимізм інвесторів на торгах в четвер підтримали новини з Європи. Як стало відомо, міжнародні рейтингові агентства Standard & Poor's і Moody's в найближчий місяць можуть знизити рейтинги Греції. В цьому випадку країна зіткнеться з проблемою залучення кредитів, які до того ж подорожчають. Це повідомлення знову привернуло увагу інвесторів до стану європейської економіки: дестабілізація в Греції може зробити вельми негативний вплив на економіку єврозони і світу в цілому. В результаті учасники ринків продемонстрували явне небажання ризикувати, що негативно вплинуло на динаміку ринку нафти.