ua en ru

Нафта на світових біржах продовжує дешевшати

Автор: RBC.UA
За підсумками торгів в четвер, 14 січня, на New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI з постачанням в лютому знизилася на 0,26 дол., до 79,39 дол./бар.

За підсумками торгів в четвер, 14 січня, на New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI з постачанням в лютому знизилася на 0,26 дол., до 79,39 дол./бар.

На InterСontinental Exchange в Лондоні лютневий контракт на сорт Brent Crude подешевшав на 0,49 дол., закрившись на відмітці 77,82 дол./бар. Термін дії лютневих ф'ючерсів на нафту цієї марки напередодні закінчився. Вартість березневого контракту знизилася на 0,25 дол. - до 78,57 дол./бар.

Четвер не приніс практично нічого, що могло б поліпшити настрої учасників ринку нафти. Ціни на "чорне золото", що постраждавши раніше від прогнозів потеплення на сході США і даних, що вельми розчаровують, про запаси нафти і нафтопродуктів в країні, відчули на собі новий тиск - цього разу з боку макроекономічної статистики.

Міністерство торгівлі США (US Department of Commerce) повідомило про несподіване падіння роздрібних продажів в грудні минулого року (скорочення на 0,3% проти прогнозу зростання на 0,5%), що викликало у інвесторів неспокій відносно дуже низьких темпів відновлення економіки США, які є найбільшим в світі споживачем нафти. "Падіння грудневого показника роздрібних продажів на 0,3% в порівнянні з попереднім місяцем є нагадуванням про те, що споживачі все ще не вірять у відновлення економіки", - відзначають аналітики британської консалтингової компанії з економічних досліджень Capital Economics.

На їх думку, повільніше, ніж в решті секторів економіки, відновлення на ринку праці, низький рівень довіри споживачів, жорсткі умови кредитування, слабке зростання доходів і сфокусування населення на виплаті існуючих боргів чинитимуть тиск на споживчу активність. Коли в поточному році почне сходити нанівець підтримка з боку товарного циклу і фіскальних стимулів, темпи економічного зростання впадуть і, можливо, досить різко, вважають в Capital Economics.

Експерти також відзначають, що приводом для падіння роздрібних продажів могла стати холодніша, ніж зазвичай, погода.

Втім, деякою втіхою для аналітиків і учасників ринку стала звістка про перегляд листопадового показника роздрібних продажів з плюс 1,3% до плюс 1,8%, що частково компенсувало низхідну тенденцію.

Зіпсували настрою інвесторам і дані про ринок праці. На тижні, що завершився 9 січня, кількість первинних звернень за допомогою з безробіття в США виросла до 444 тис. проти 433 тис. тижнем раніше.

Серед інших чинників, що зробили вплив на динаміку торгів в четвер, були новини з Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами (CFTC). Значне зростання цін на бензин спонукало регуляторів зробити ще один крок, щоб перешкодити трейдерам продовжувати напружувати ціни на нафту. CFTC має намір понизити вплив крупних гравців на ринках енергоносіїв, внісши законопроект, що жорстко обмежує кількість позицій, що відкриваються ними, але роблячи виключення для фінансових хеджерів. У списку CFTC десять крупних трейдерів, а обмеження розповсюджуватимуться на чотири що найактивніше торгуються контракту на енергоносії на двох найбільших біржах.

Учасники ринку нафти позитивно відреагували на цю звістку, враховуючи, що запропоновані заходи виявилися не настільки жорсткими, як очікувалося раніше. В результаті котирування сировини продемонстрували короткий ривок на позитивну територію, проте пізніше знов піддалися негативним настроям, завершивши день в "мінусі".