ua en ru

Нафта на світовому ринку подешевшала через зміцнення долара

Автор: RBC.UA
Від надзвичайно оптимістичних настроїв попереднього дня в четвер, 4 березня, залишилися лише спогади: новий раунд зміцнення долара знову чинив тиск на ціни на нафту. Сприяли зниженню цін і деякі макроекономічні показники. Але ринок нафти все-таки зумів утриматися вище за позначку 80 дол./бар.

Від надзвичайно оптимістичних настроїв попереднього дня в четвер, 4 березня, залишилися лише спогади: новий раунд зміцнення долара знову чинив тиск на ціни на нафту. Сприяли зниженню цін і деякі макроекономічні показники. Але ринок нафти все-таки зумів утриматися вище за позначку 80 дол./бар.

За підсумками торгів 4 березня на New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI з постачанням в квітні знизилася на 0,66 дол. - до 80,21 дол./бар. На InterСontinental Exchange в Лондоні квітневий контракт на нафту Brent Crude подешевшав на 0,71 дол. і закрився на позначці 78,54 дол./бар.

Рішення Європейського центробанку залишити процентні ставки на колишньому рівні викликало зниження курсу євро і тим самим підтримало долар. В результаті долар зміцнився проти євро на 0,9% - до 1,3578 дол./євро. Нагадаємо, ставка рефінансування залишилася на відмітці 1%, а ставка по депозитах - 0,25%.

Коментуючи рішення ЄЦБ, його глава Жан-Клод Тріше заявив, що вважає рівень процентної ставки оптимальним в нинішній ситуації. "Поточні ставки, як і раніше, відповідають моменту. Аналіз інформації та аналітичних матеріалів, що стали доступними з часу засідання 4 лютого, показує, що ризик зростання цін, як очікується, залишиться невисоким протягом достатнього для проведення політики часу", - підкреслив він. Голова ЄЦБ відзначив, що відновлення європейської економіки проходитиме нерівним.

Зміцнення долара знижує привабливість ринку нафти у якості альтернативної інвестиції. "Долар набирає силу, роблячи негативний вплив на ринки енергоносіїв, - вказав старший аналітик енергетичного ринку BNP Paribas в Нью-Йорку Том Бенц. - Вийшли негативні дані про продажі на ринку житла, які також чинять тиск на ціни". Розчарували інвесторів дані про кількість незавершених операцій продажу житла в США за січень. Показник знизився на 7,6% проти очікуваного аналітиками зростання на 1%.

Деяку підтримку ринку нафти подали показники зайнятості. Минулого тижня кількість первинних звернень за допомоною з безробіття скоротилася на 29 тис. одиниць, до 469 тис. Це частково компенсує зростання заявок на 56 тис. одиниць в попередні два тижні. Кількість повторних заявок на допомогу з безробіття знизилося на 134 тис. - до 4,5 млн одиниць. Крім того, Міністерство торгівлі США повідомило про збільшення в січні виробничих замовлень на 1,7% (для порівняння, в грудні цей показник знизився на 1,5%).

Зараз ринок напружено чекає виходу чергових даних про зайнятість в несільськогосподарських галузях США, які можуть стати ознакою подальшого відновлення економіки. Як очікується, дані вкажуть на скорочення робочих місць в лютому на 50 тис. в порівнянні з 20 тис. місяцем раніше. Проте, ряд експертів вважає, що в ціни на нафту вже закладено ще більше скорочення робочих місць.