ru ua

Нафта подорожчала через нестабільность у Північній Африці і на Близькому Сході

Автор: RBC.UA
Нафта на біржах сьогодні дорожчає через збереження нестабільності у Північній Африці і на Близькому Сході.

Нафта на біржах сьогодні дорожчає через збереження нестабільності у Північній Африці і на Близькому Сході, передає РБК.

Станом на 15:40 за Києвом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):

- IPE Brent Crude (червень) - 124,60 (+0,61) при діапазоні котирувань 123,99-124,70;
- Light, Sweet Crude Oil (червень) - 112,85 (+0,56) при діапазоні котирувань 111,76-113,07.

Котирування нафти WTI (Light Sweet) сьогодні вранці вперше більш ніж за два тижні перевищили цінову позначку 113 дол./бар.

Зростанню цін на нафтові ф'ючерси сьогодні сприяють новини з Сирії та Лівії.

Нафта на біржах сьогодні дорожчає також ще й через збереження слабкого долара США, що забезпечує привабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлені в американських доларах.

Так, ще 21 квітня 2011 р. індикатор міжнародного валютного ринку FOREX, що відбиває зміни курсу американського долара щодо "корзини" шести провідних світових валют, ICE Dollar Index (spot) вперше з серпня 2008 р. опустився нижче за відмітку 74 пункту і сьогодні ситуація з доларом не поліпшилася.

Відзначимо, 25 квітня очікується розширена прес-конференція глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке. Голова ЦБ США освітить основних питань планування монетарної політики в умовах високих світових цін на нафту. У червні закінчується другий етап програми ФРС з викупу держоблігацій на 600 млрд дол., тому експертів цікавить питання щодо можливої зміни базової облікової ставки Федерального резерву, яка в даний час залишається дуже низькою і встановлена в діапазоні від 0,0% до 0,125%.

Нагадаємо, ціни на нафтові ф'ючерси за підсумками 21 квітня 2011 р. досягли максимального рівня майже за два тижні, а 22 квітня торги по нафтових ф'ючерсах на біржах у Нью-Йорку і в Лондоні не проводилися у зв'язку з майбутнім святкуванням Великодня і Христового воскресіння.

Тим часом за підсумками укороченого торгового тижня 18-21 квітня офіційна ціна нафти WTI підвищилася на 2,63 дол./бар., або на 2,4%, а барель нафти Brent подорожчав на 54 цента, або на 0,4%.