ua en ru

Нафта на біржах у Лондоні і в Нью-Йорку подорожчала

Автор: RBC.UA
Офіційна ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) за підсумками торгів 3 лютого 2012 р. підвищилася на 2,51 дол. і склала 114,58 дол./бар.

Офіційна ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) за підсумками торгів 3 лютого 2012 р. підвищилася на 2,51 дол. і склала 114,58 дол./бар.

В той же час, офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-йорку за підсумками торгів 3 лютого 2012 р. підвищилася на 1,48 дол. і склала 97,84 дол./бар.

Нагадаємо, торги нафтовими ф'ючерсами на біржах у Лондоні і в Нью-Йорку 2 лютого 2012 р. третій раз поспіль закрилися з різноспрямованими ціновими змінами. Ціна нафти WTI (Light Sweet) напередодні знизилася в п'ятий раз поспіль і вперше за шість з половиною тижнів встановилася нижче 97 дол./бар. У той же час ціна нафти Brent напередодні третій раз поспіль підросла і вперше більш ніж за три тижні встановилася вище 112 дол./бар.

Підвищений попит на нафту Brent експерти ринку пояснюють збереженням привабливих умов для її спекулятивних покупок з-за збереження дешевого долара. Так, за останні десять днів долар помітно подешевшав проти євро та інших валют, забезпечивши привабливі умови покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США.

Індекс долара для шести провідних світових валют з 23 січня ц.р. залишається нижче ключової позначки 80 пунктів. У тому числі 27 січня цей показник опустився до мінімуму за шість тижнів, встановившись нижче позначки 79 пунктів. Ослаблення позицій долара експерти пояснюють спекуляціями навколо швидкого вирішення питання про реструктуризацію державного боргу Греції, що істотно полегшить тягар фінансової кризи в єврозоні.

У той же час головний аналітик по сировині Commerzbank Ойген Вайнберг сказав в інтерв'ю Bloomberg, що ринок недооцінює наслідків ембарго на імпорт іранської нафти. "Нинішня ціна на нафту - Вrent за 110 дол./бар. - істотно вище того рівня, на якому вона історично перебувала при аналогічній економічній ситуації. Але я думаю, що в цьому році ціна не опуститься істотно нижче цього рівня. На мій погляд, ринок недооцінює наслідків ембарго на імпорт іранської нафти, особливо якщо до ембарго приєднаються інші країни".

З іншого боку, зазначив він, є і протидіючий фактор: залишається неясним, хто ж стане покупцем іранської нафти після вступу ембарго чинності. І Китай, і Японія вже знизили залежність від іранської нафти або збираються зробити це в найближчому майбутньому. Тим не менш, обсяг вільних виробничих потужностей дуже невеликий, тому що, в кінцевому рахунку, вважає експерт, потенціал зростання цін на нафту в 2012 р. істотно вище шансів падіння нижче 100 дол./бар.