ua en ru

НБУ домовився з центробанком Китаю про валютні свопи на 2,36 млрд дол

Автор: RBC.UA
Національний банк України (НБУ) підписав з Народним банком Китаю трирічний договір про валютні свопи на суму 15 млрд юанів (2,36 млрд дол.).

Національний банк України (НБУ) підписав з Народним банком Китаю трирічний договір про валютні свопи на суму 15 млрд юанів (2,36 млрд дол.). Про це повідомив Народний банк Китаю, передає "Росія 24".

Китайський центробанк очікує, що валютний своп послужить "зміцненню двостороннього фінансового співробітництва, розвиткові торгівлі та інвестицій і підтримці регіональної фінансової стабільності".

Подробиці угоди невідомі, проте тепер сторони зможуть оплачувати взаємні поставки товарів у національних валютах.

Як повідомляється на сайті НБУ, сьогодні, 26 червня 2012 р., в Китайській Народній Республіці відбулася зустріч голови НБУ Сергія Арбузова з головою Народного банку Китаю Чжоу Сяочуань.

В НБУ вважають, що укладення такої угоди є важливим кроком у розширенні сфери використання національних валют при проведенні зовнішньоторговельних розрахунків, зокрема, з одним із найбільших торгових партнерів України. "Очікуваним ефектом має стати поліпшення платіжно-розрахункових відносин між українськими та китайськими компаніями, збільшення обсягів двосторонньої торгівлі та інвестицій між Україною та Китайською Народною Республікою", - сказано в повідомленні НБУ на сайті.

Раніше Китай домовився про валютний своп з Бразилією, Центральний банк Бразилії отримав 190 млрд юанів в обмін на 60 млрд бразильських реалів. У 2009 р. угоду про валютні свопи з Китаєм підписала Білорусь. Влітку 2011 р. аналогічно вчинив Казахстан. Валютна угода з Україною стала для Китаю 21-ою подібною угодою із зарубіжними країнами, укладеною за останні три роки. Обмін валютами допомагає країнам БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай) скорочувати використання долара США у взаємній торгівлі та інвестиційних проектах. Експерти називають російський рубль та юань найперспективнішими кандидатами у світові резервні валюти. Китайська валюта стає все популярнішою. Зокрема, у вересні 2011 р. "ВТБ Банк" відкрив і зареєстрував у НБУ кореспондентський рахунок у китайських юанях, а в грудні т.р. "Державний експортно-імпортний банк України" відкрив кореспондентський рахунок в китайських юанях в АКБ "Банк Китаю (Елос)" (РФ, дочірній банк Bank of China).

Наприкінці 2011 р. з'являлася інформація, що НБУ може перевести 7% активів (до 2,5 млрд дол.) в юані. Повідомлялося, що український регулятор домовився з центробанком Китаю про проведення свопів гривня/юань, щоб тримати в резервах до 30% українсько-китайського товарообігу.

Відзначимо, за даними Держстату, за 4 місяці 2012 р. товарообіг України з Китаєм становив 2,646 млрд дол. Наразі Китай посідає другу позицію серед 200 країн - торговельних партнерів України. При цьому 10 березня ц.р. міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Китай дуже зацікавлений в інвестиціях в Україну, тому Україна буде шукати нові джерела інвестицій у Китаї. Серед основних напрямків для нарощування співпраці між Україною і Китаєм були названі торгівля, енергетика, машинобудування, медицина і фармацевтика, науково-технічна, авіаційна, космічна, освітня та культурна сфери та сільське господарство. Підтвердженням зацікавленості Китаю в українському сільському господарстві стала травнева домовленість Китаю з Україною про форвардні закупівлі кукурудзи на суму близько 1 млрд дол.

Нагадаємо, золотовалютні резерви України на 1 червня 2012 р. складе 30,757 млрд дол., що на 902,63 млн дол. (2,9%) менше, ніж на кінець квітня 2012 р. Резерви в іноземній валюті скоротилися на 2,8% - до 29,111 млрд дол.