ua en ru

НБУ затвердив механізм діяльності санаційного банку на базі "Родовід Банку"

Автор: RBC.UA
Національний банк України (НБУ) затвердив механізм діяльності санаційного банку на базі АТ "Родовід Банк". Про це говориться в постанові НБУ №471 від 23 грудня 2011 р., що було зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 січня 2012 р. за № 59/20372.

Національний банк України (НБУ) затвердив механізм діяльності санаційного банку на базі АТ "Родовід Банк". Про це говориться в постанові НБУ №471 від 23 грудня 2011 р., що було зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 січня 2012 р. за № 59/20372.

Згідно з документом, "завданням санаційного банку є проведення роботи з активами державних банків і банків, в капіталізації яких взяла участь держава, спрямованої на максимізацію надходжень від повернення цих активів". Таким чином, "Родовід" буде працювати з проблемними активами "Ощадбанку", "Укрексімбанку", "Укргазбанку" і банку "Київ".

"Родовід" почне діяти як санаційний банк після видачі йому регулятором відповідної ліцензії, яка одночасно є генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій.

У постанові наголошується, що на санаційний банк не поширюються вимоги, встановлені НБУ щодо обов'язкових економічних нормативів і лімітів валютної позиції, нормативів обов'язкового резервування коштів на коррахунку банку.

Згідно з текстом ліцензії, санаційному банку буде надано право:
- розміщувати кошти, в тому числі в іноземній валюті та банківських металах, від свого імені, на власних умовах і на власний ризик;
- продавати майно, що перейшло у власність санаційного банку на підставі реалізації прав заставодержателя;
- здійснювати операції з державними цінними паперами, депозитними сертифікатами НБУ;
- здійснювати торгівлю іноземною валютою на валютному ринку України операції з готівковою іноземною валютою та ін.

Зазначимо, Кабмін вирішив створити на базі АТ "Родовід Банк" санаційний банк ще в середині вересня 2011 р. Перед цим НБУ прийняв постанову про припинення тимчасової адміністрації в "Родовід Банку".

У Мінфіні вважають, що "Родовід Банк" має достатній рівень капіталізації, що дозволяє йому виконувати функції санаційного банку без додаткових витрат державних коштів. Рішення уряду про створення санаційного банку було підтримано Світовим банком і МВФ.

Нагадаємо, "Родовід Банк" був рекапіталізований на 8,4 млрд грн (99,99% акцій банку в даний час належить державі), з яких 5,6 млрд грн призначалися для виплати вкладів фізичних осіб ліквідовуваного "Укрпромбанку". При цьому після переведення коштів вкладників "Родовід Банку" в "Ощадбанк", цей банк повернув вкладникам проблемного "Родовіду" більше 3,6 млрд грн. Частина коштів була переоформлена як вклади "Ощадбанку".

Слід додати, що Держфінінспекція раніше повідомляла, що після переходу банку під контроль держави в "Родовіді" було виявлено фінансові зловживання на суму більше 22,6 млрд грн.

Чистий збиток "Родовід Банку" в 2011 р. зменшився на 67,1% - до 1 млрд 399 млн 93 тис. грн. Активи банку за січень-грудень зменшилися на 14% - до 9,012 млрд грн (10,48 млрд грн в 2010 р.).