НБУ зняв обмеження на встановлення курсів валют для банків

Національний банк України зняв обмеження, які передбачали, що банки можуть лише раз на день змінювати курс купівлі-продажу іноземної валюти, утримуючи його значення в рамках 2% відхилення від офіційного курсу.

Національний банк України зняв обмеження, які передбачали, що банки можуть лише раз на день змінювати курс купівлі-продажу іноземної валюти, утримуючи його значення в рамках 2% відхилення від офіційного курсу.

Зокрема, НБУ визнав такою, що втратила чинність, постанову правління НБУ від 29 вересня 2004 р. №462 "Про продаж Національним банком України готівкової іноземної валюти та внесення змін до інструкції про порядок організації та здійснення валютнообмінних операцій на території України", зареєстровану в Міністерстві юстиції 5 жовтня 2004 р. №1266/9865. Дана постанова опублікована в газеті "Урядовий кур'єр" від 28 грудня 2010 р.

Зокрема в постанові йшлось, що курс купiвлi та продажу iноземних валют не може вiдхилятися бiльше нiж на 2% вiд установленого НБУ офiцiйного курсу гривнi до iноземних валют 1-ї групи класифiкатора iноземних валют та банкiвських металiв. Та банк (фiнансова установа) один раз протягом робочого дня може змiнювати курси купiвлi та продажу iноземних валют, що були встановленi на початок робочого дня як у власних пунктах обмiну валюти, так i в пунктах обмiну валюти агентiв, лише за умови змiни касирiв i тiльки до 20-ї години.

Постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Відзначимо, щораніше керівник групи радників голови Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький прогнозував, що значних змін курсу гривні в 2011 р. не буде. "У наступному році значних змін курсу, відмінних від тих значень, які були цього року, не буде. У своїх розрахунках уряд закладає прогноз руху курсу таким чином, що буде в середньому 7,95, приблизно як і в цьому році. Що стосується наступного року, я можу з повною впевненістю сказати, що це реалістичний прогноз ", - заявив В.Литвицький.

Він зазначив, що для курсової стабільності необхідно суворе виконання держбюджету, і закладений в бюджеті економічне зростання. "Якщо не буде ситуативних чинників, то курс буде рухатися приблизно так, як уряд записав до своїх прогнозах", - зазначив В.Литвицький.
За його словами, у разі таких факторів, зокрема спекулятивного характеру, буде втручатися НБУ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся