ua en ru

НБУ знизив облікову ставку до 7,5%

Автор: RBC.UA
Національний банк України (НБУ) знизив облікову ставку на 25 базових пунктів - до 7,5%. Про це йдеться в постанові НБУ від 21 березня 2012 р. "Про регулювання грошово-кредитного ринку", що є у розпорядженні РБК-Україна.

Національний банк України (НБУ) знизив облікову ставку на 25 базових пунктів - до 7,5%. Про це йдеться в постанові НБУ від 21 березня 2012 р. "Про регулювання грошово-кредитного ринку", що є у розпорядженні РБК-Україна.

Таким чином, ставка наблизилася до історичного мінімуму для України - з грудня 2002 р. по червень 2004 р. облікова ставка становила 7%, потім ще 4 місяці, до жовтня того ж року - 7,5%.

Ставка в 7,75% була затверджена у серпні 2010 р. 8 липня 2010 р. НБУ знизив облікову ставку з 9,5% до 8,5% річних.

В кінці минулого року в Нацбанку прогнозували, що регулятор може переглянути монетарну політику в бік пом'якшення вже в І кварталі 2012 р.

Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова говорила, що з наближенням Євро-2012 для економіки України очікуються валютні подушки.

Тільки вчора Національний банк повідомляв, що планує вирішити проблему дефіциту іноземної валюти в Україні частково за рахунок надходжень від європейських футбольних уболівальників, які можуть привезти в Україну близько 1 млрд дол. Відповідно, НБУ розраховує, що чемпіонат Європи з футболу підтримає валютний курс гривні. Надходження приблизно 1 млрд долл протягом одного місяця може відбитися на готівковому валютному курсі. "Навіть ця сума може вплинути на збільшення спреду в обмінних пунктах - курс купівлі євро банками знизиться. Зараз різниця становить 2-3 коп., А може вирости до 10 коп.", - Зазначив президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко. Валютні коливання триватимуть недовго. "Банки зможуть отримати додатковий дохід від проведення валютообмінних операцій. Це буде своєрідною заміною інтервенцій НБУ протягом місяця. А потім настануть суворі будні, і курс гривні стабілізується", - вважає член правління одного з найбільших банків.

Раніше голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що монетарна політика НБУ адекватна економічній ситуації в державі. Однак раніше, у вересні він говорив, що Національний банк України має всі підстави і готовий зробити грошово-кредитну політику більш м'якою.
У Червні минулого року Нацбанк обіцяв проводити більш жорстку монетарну політику, орієнтуючись на рівень споживчої інфляції в 10,2%, який прогнозував МВФ.

Згідно з даними Держстату за лютий 2012 р. інфляція в Україні склала 0,2%. Показник зростання інфляції в Україні вже три місяці поспіль тримається на позначці 0,2%. А за підсумками 2011 р. інфляція проти 2010 р. виросла на 4,6%. Це найнижчий показник з часів здобуття Україною незалежності в 1991 р.