ru ua

НБУ: Реструктуризація заборгованості "Надра Банку" завершиться в червні ц.р.

Автор: RBC.UA
У Національному банку України (НБУ) чекають, що реструктуризація заборгованості "Надра Банку" завершиться в червні ц.р. Про це РБК-Україна повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов.

У Національному банку України (НБУ) чекають, що реструктуризація заборгованості "Надра Банку" завершиться в червні ц.р. Про це РБК-Україна повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов.

"Ви ж знаєте, що одна з умов входження уряду (до капіталу "Надра Банку") - це реструктуризація зовнішньої заборгованості. Я думаю, десь у червні ця робота буде завершена", - заявив А.Шаповалов. Він також повідомив, що наразі ніяких інших пропозицій від інвесторів про участь у рекапіталізації "Надра Банку", окрім раніше заявленої, не надходило.

За словами А.Шаповалова, більш вигідним варіантом для держави є не ліквідація банку, а відновлення його життєздатності.

"В принципі, економічно доцільно відродити його діяльність, тому що якщо ухвалити рішення про ліквідацію, то як мінімум 7 млрд грн держава втратить. Тому що 5,7 млрд грн - Фонд гарантування повинен виплатити, і 1 млрд грошей на рахунках державних компаній. Це тільки прямі втрати. А якщо порахувати непрямі, - втрати бізнесу 27 млрд, а це скільки робочих місць і лише в самому банку працюють 10 тис. людей, то ви розумієте, скільки реально втратить держава", - додав А.Шаповалов.

Він відзначив, що станом на сьогодні "Надра Банку" вдалося домовитися про реструктуризацію заборгованості за домовленістю з експортно-гарантійним агентством. "З експортно-гарантійним агентством вже підписана угода. Це, по суті, державна компанія, яка гарантує операції в Україні, і ось вони погодилися реструктуризувати свої борги", - заявив А.Шаповалов.

На думку аналітика інвестиційної компанії Astrum Investment Management Сергія Фурси, утримувачі євробондів банку «Надра» погодяться на запропоновані умови реструктуризації - виплату 9,7% боргу (18 млн дол.), списання 52,5% (91,9 млн дол.) і випуск на решту суми боргу (65,1 млн дол.) нових 7-річних єврооблігацій із прибутковістю 8% річних.

«Ми чекаємо, що утримувачі погодяться на запропоновані умови реструктуризації, і це відкриє шлях для рекапіталізації Надра Банку», - сказав він.

Раніше повідомлялося, що потенційним інвестором банку "Надра" є австрійська компанія Centragaz Holding AG, що належить до Group DF, і що володіє, згідно з інформацією, розміщеною на її сайті, 50% пакетом в Rosukrenergo.

За даними НБУ, регулятивний капітал банку "Надра" на сьогодні становить мінус 1,7 млрд грн, а його адекватність дорівнює 0%. Для повернення адекватності капіталу банку "Надра" до нормативного рівня в 10% у банк необхідно влити майже 10 млрд грн. Половину з цих коштів НБУ пропонує внести державі, ще половину - приватному інвесторові.

Нагадаємо, 21 травня ц.р. прес-служба банку "Надра" повідомила, що експертно-аналітична рада з питань рекапіталізації банків при Кабінеті Міністрів України, очолювана прем'єр-міністром Миколою Азаровим, підтримала рекапіталізацію банка "Надра" державою спільно з інвестором.

Раніше, 18 травня, співвласник Rosukrenergo Дмитро Фірташ заявив, що не хоче викупляти банк «Надра» повністю, хоча отримував такі пропозиції. Бізнесмен відзначив, що готовий вкласти 5 млрд грн.