НБУ дозволив банкам здійснювати валютні операції на умовах "своп"

Національний банк України вніс зміни в положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, згідно яких банки мають право здійснювати валютні операції на умовах "своп" з 30 травня 2011 р.

Національний банк України вніс зміни в положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, згідно яких банки мають право здійснювати валютні операції на умовах "своп" з 30 травня 2011 р. Про це йдеться в постанові НБУ №111 від 13 квітня 2011 р.

Зокрема, в документі говориться, що "уповноважені банки мають право здійснювати між собою валютні операції на умовах "своп" з купівлі-продажу іноземної валюти 1-ї групи класифікатора та з обміну іноземної валюти в межах 1-ї групи класифікатора. Уповноважені банки мають право здійснювати на міжнародному валютному ринку операції з обміну іноземної валюти на умовах "своп" у межах 1-ї групи класифікатора".

Валютні операції виконуються в термін, що не перевищує 365 календарних днів.

У документі наголошується, що під валютними свопами маються на увазі операції, що передбачають купівлю (продаж, обмін) інвалюти з зворотнім її продажем (купівлею, обміном) у майбутньому на фіксованих умовах (за курсом, обсягом, датою валютування).

Своп - торгово-фінансова обмінна операція, у вигляді обміну різноманітними активами, в якої укладання угоди про купівлю (продажу) цінних паперів, валюти супроводжується укладанням контругодиі, угоди про зворотній продаж (купівлі) того ж товару через певний термін на тих самих або інших умовах . У загальному випадку передбачає багаторазовий обмін платежами.

Своп використовується для збільшення суми активів і зобов'язань - для фінансування під заставу цінних паперів або, навпаки, для позики паперів для виконання зобов'язань з їх поставки; зниження або зміни характеру ризиків, хеджування; отримання прибутку, в тому числі для отримання доступу на ринки іншої юрисдикції .

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся