ua en ru

НБУ: При обміні валюти необхідно пред'являти посвідчення особи

Автор: RBC.UA
Постанова Національного банку України (НБУ) № 278 від 11 серпня 2011 р. сьогодні, 23 вересня, вступає в силу. Згідно з документом, відтепер при здійсненні валютно-обмінної операції на суму до 50 тис. грн у фінансовому документі зазначатиметься резидентність клієнта - його прізвище, ім'я та по батькові.

Постанова Національного банку України (НБУ) № 278 від 11 серпня 2011 р. сьогодні, 23 вересня, вступає в силу. Згідно з документом, відтепер при здійсненні валютно-обмінної операції на суму до 50 тис. грн у фінансовому документі зазначатиметься резидентність клієнта, його прізвище, ім'я та по батькові.

"Для цього клієнт повинен пред'явити документ, що засвідчує його резидентність. Це може бути будь-який документ, що може засвідчити резидентність особи: як паспорт, так і інший документ, що посвідчує особу", - пояснює НБУ.

Крім того, постанова надає можливість фізособам здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти за гривні через банкомати, без сплати комісії.

Також збільшена гранична добова норма обміну валюти - з 80 тис. грн до 150 тис. грн. При цьому, "з метою мінімізації ризиків операцій з готівкою на суму від 50 тис. грн до 150 тис. грн здійснюватиметься повна ідентифікація фізичної особи відповідно до законодавства України про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом".

НБУ підкреслює, що така перевірка резидентності фізичних осіб відповідає рекомендаціям міжнародної групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Раніше повідомлялося, що НБУ готує ряд заходів з метою обмежити "перетікання" заощаджень населення в готівкову валюту.

"Ми вирішили не обмежувати наш інструментарій традиційним набором обмежувальних заходів, а спробувати зробити внутрішній фінансовий ринок більш привабливим для розміщення валютних ресурсів, щоб вони не витікали, а навпаки, приходили в країну. Для населення, щоб його заощадження не втікали в готівкову валюту і не перетікали на споживчий ринок, готуються спеціальні інструменти ", - сказав голова НБУ Сергій Арбузов.

За словами Арбузова, НБУ розглядає питання випуску сертифікатів, прив'язаних до золота, яке є в резервах. Він висловив упевненість, що такий інструмент буде затребуваний у населення, оскільки допоможе людям диверсифікувати свої заощадження та захистити від валютних ризиків.

Нагадаємо, що обсяг валюти, купленої банками у населення у серпні склав 2 млрд 209,2 млн дол., обсяг валюти, проданої населенню, - 3 млрд 33,4 млн дол.