НБУ підозрює Нацбанк Киргизії у відмиванні коштів із використанням банків на території України

Понеділок 31 травня 2010 17:32
Автор: RBC.UA
В Національному банку України наявна інформація щодо підозр Національного банку Киргизької Республіки у здійсненні фінансових операцій, пов'язаних із "відмиванням" коштів, через рахунки "АзіяУніверсалбанку" з використанням банків на території України.

В Національному банку України наявна інформація щодо підозр Національного банку Киргизької Республіки у здійсненні фінансових операцій, пов'язаних із "відмиванням" коштів, через рахунки "АзіяУніверсалбанку" з використанням банків на території України. Про це йдеться в повідомленні НБУ від 31 травня 2010 р. №48-204/978-9011, текст якого має РБК-Україна.

"У зв'язку з вищезазначеним та відповідно до статей 55, 57 Закону України "Про Національний банк України" необхідно терміново надати інформацію щодо: обігів за кореспондентськими рахунками з "АзіяУніверсалбанком" (в разі їх наявності) з розбивкою по днях за період від 1 квітня 2010 р. до 8 квітня 2010 р. включно та зазначенням мети кожної проведеної операції; надходження коштів з рахунків "АзіяУінверсалбанку" на користь клієнтів українських банків за період від 1 квітня 2010 р. до 8 квітня 2010 р. включно із зазначенням: назви або прізвища, імені та по-батькові клієнтів, їх кодів ЄДРПОУ чи ідентифікаційний код відповідно до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, а також аналогічної інформації щодо контрагентів, які переказували їм кошти; мети надходження(нь); а також інформації, чи була(и) така(і) фінансова(і) операція(ї) об'єктом фінансового моніторингу і чи повідомлялась інформація про неї(них) Уповноваженому органу; в разі надходжень таких коштів на рахунок(ки) клієнтів банку - інформацію, щодо подальших фінансових операцій клієнтів банку, що їх отримали та інформацію щодо їх фінансового моніторингу.

Звертаємо увагу, що у випадку ненадання (неповного або несвоєчасного надання) інформації, зазначеної у цьому письмовому запиті, Національним банком України буде розглянуте питання щодо здійснення заходів адекватного реагування", - йдеться у повідомленні.

НБУ просить надати ці відомості не пізніше 4 червня 2010 р.

Нагадаємо, 8 квітня Національний банк Киргизії запровадив тимчасове керівництво в п'яти найбільших комерційних банках країни: "АзіяУніверсалБанк", інвестбанк "Іссик-Куль","КиргизКредитБанк", "Манас Банк" і банк "Акил". Таке рішення було ухвалене Національним банком з метою захисту вкладників і кредиторів банків від фінансових махінацій.

ВАТ «АзіяУніверсалБанк» зареєстрований 22 серпня 1997 року в Киргизькій Республіці,
як дочірня компанія «International Business Bank Corporation Limited» (IBBC), Західне Самоа, проте в 1999 році повністю викуплений новими акціонерами у колишніх власників і тепер не має ніякого відношення до IBBC. Значну частину клієнтів банку становлять експортно-імпортно орієнтовані компанії. Велика частина торговельного обігу Киргизстану традиційно припадає на Росію - стратегічного партнера країни, що пояснює великий обсяг торговельних операцій.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся