НБУ заперечує факт неконтрольованої емісії обсягом понад 80 млрд грн

П'ятниця 22 жовтня 2010 14:12
Автор: RBC.UA
Національний банк України заявляє, що інформація про неконтрольовану ємісію грошей обсягом більше 80 млрд грн не відповідає дійсності. Про це йдеться в офіційній заяві НБУ.

Національний банк України заявляє, що інформація про неконтрольовану ємісію грошей обсягом більше 80 млрд грн не відповідає дійсності. Про це йдеться в офіційній заяві НБУ.

"Подібні заяви слід розцінювати не інакше, як свідому спробу окремих політиків через розповсюдження завідомо недостовірної інформації та маніпулювання незнайомими широкому загалу монетарними термінами, створити штучний ажіотаж серед населення та дестабілізувати ситуацію на грошово-кредитному ринку з метою отримання сумнівних політичних дивідендів", - говориться в заяві.

У поточному році (за станом на 20 жовтня 2010 р.) Національним банком України була здійснена емісія (випуск коштів в обіг за мінусом їх вилучення з обігу) обсягом близько 36 млрд грн. Переважний обсяг коштів, що випускався в обіг (майже 90%) був спрямований на купівлю іноземної валюти з метою поповнення золотовалютних резервів. Обсяг власних золотовалютних резервів Національного банку України з початку року збільшився більш як на 5 млрд дол.

"Випуск грошей в обіг (емісія) знаходиться в Національному банку України під контролем, свідченням чого є більш низький показник інфляції в поточному році порівняно із минулим", - повідомляє НБУ.

Нагадаємо 18 липня ц.р. виконавчий директор з економічних питань Національного банку України (НБУ) Ігор Шумило заявив, що базова інфляція в II півріччі 2010 р. може скласти менше 10%. Він також відзначив, що в даний момент очікування НБУ щодо базової інфляції складають 8-10% до кінця поточного року. За його словами, є всі підстави для того, щоб утримувати інфляцію в 2010 р. на рівні до 12%. «І на цій підставі навіть з урахуванням підвищення цін наступного року можна вийти в середній перспективі на інфляцію 5-7%, а надалі - на рівень 5%»,  - сказав І.Шумило.

Раніше І.Шумило заявляв, що на 5-6% інфляції, закладеної в проекті програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича, вийти можна вже в кінці 2012 р. Разом з цим представник банку визнав, що НБУ буде непросто утримати інфляцію, враховуючи, зокрема, структуру емісії, в якій значну частину займають державні цінні папери і рефінансування банків на період більше 1 року.

Зазначимо, Мінекономіки України прогнозує інфляцію в 2010 р. на рівні 12%.

1 липня ц.р. старший економіст представництва Світового банку (СБ) в Україні Руслан Піонтковський заявив, що інфляція в Україні в 2010 р. складе 11,9%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся