ua en ru

НБУ сподівається на вирішення МВФ и Кабміном питань для отримання траншу

Автор: RBC.UA
Національний банк України (НБУ) сподівається, що найближчим часом Міжнародний валютний фонд (МВФ) спільно з Кабінетом міністрів України вирішить всі питання в рамках укладеного меморандуму, що дозволить отримати наступний транш. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Національний банк України (НБУ) сподівається, що найближчим часом Міжнародний валютний фонд (МВФ) спільно з Кабінетом міністрів України вирішить всі питання в рамках укладеного меморандуму, що дозволить отримати наступний транш. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Згідно повідомленню, отримання траншу МВФ "вкрай необхідно для просування України по шляху реформ".

НБУ нагадує, що в Україні завершує роботу місія МВФ. "На сьогодні вже проведені робочі та офіційні зустрічі керівництва та експертів НБУ, Кабміну, інших державних установ України з керівництвом місії МВФ, під час яких детально обговорювались проблеми і завдання, пов'язані з подальшим продовженням співпраці в рамках спільної програми stand-by", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вчора, 3 листопада, народний депутат (фракція Партії регіонів) Володимир Рибак повідомив, що місія МВФ покинула Україну.

З початку року країні не вдалося отримати жодного із запланованих траншів через невиконання взятих у рамках програми зобов'язань. Зокрема, пенсійна реформа, спрямована на скорочення дефіциту державного Пенсійного фонду, стартувала з 1 листопада замість обіцяного початку року. А дата обіцяного підвищення тарифів на газ для населення для скорочення дефіциту держхолдингу "Нафтогаз" взагалі не визначена. Фінансове становище "Нафтогазу" погіршується через продаж газу комунальній теплоенергетиці і населенню за цінами нижче ринкових.

Відзначимо, за інформацією Reuters, двотижневі переговори місії Міжнародного валютного фонду з українською владою, як повідомило джерело, близьке до переговорів, швидше за все, не увінчаються домовленістю про відновлення фінансової допомоги країні.

"Місія їде ні з чим. Важко уявити, щоб при такому рівні відсутності взаєморозуміння була б досягнута домовленість (про фінансування). Уряд відмовляється підвищувати тарифи (на газ для населення)", - сказало джерело.

"МВФ наполягає на підвищенні тарифів в будь-якому випадку. А ми відповідаємо, що ми знаходимося на фінішній прямій переговорів з Росією і залежно від того, про що ми домовимося, стане зрозуміло, що робити з тарифами", - сказав у середу прес-секретар прем'єр-міністра України Миколи Азарова Віталій Лук'яненко.

Нагадаємо, Україна вже понад півтора року безуспішно намагається домогтися від Росії перегляду невигідної ціни на паливо, передбаченої контрактами, підписаними попереднім урядом в січні 2009 року.

"Переговори (з МВФ) ведуться інтенсивно, на високому рівні, і мова йде про продовження програми співпраці ... Ми очікуємо, що співпраця буде продовжуватися і після від'їзду місії", - сказав прес-секретар прем'єра.

Нагадаємо, 25 жовтня ц.р. місія МВФ прибула в Україну і приступила до вивчення виконання раніше погодженої програми співробітництва. У вересні глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр оголосив перелік вимог, виконання яких необхідне для отримання Україною нового траншу. Серед них - проведення пенсійної реформи, корекція тарифів на газ для населення і теплокомуненерго, пошук коштів для покриття дефіциту НАК "Нафтогаз України". Ще однією умовою фонду, що виконана в червні, було скасування обов'язкового викупу Нацбанком облігацій в капіталі банків.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми - 2,5 роки.

Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

Нагадаємо, віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко у вересні 2011 р. сказав, що відсутність фінансової підтримки МВФ позбавляє Україну також можливості отримати кредити Світового банку та інших міжнародних фінансових організацій, необхідні в умовах недоступності зовнішніх позик з-за волатильності міжнародних ринків капіталу.