НБУ: Дефіцит зведеного платіжного балансу в 2011 р. складе 2,9 млрд дол

Середа 21 грудня 2011 17:13
Автор: RBC.UA
Дефіцит зведеного платіжного балансу в 2011 р. складе 2,9 млрд дол. Про це повідомив журналістам перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, передає кореспондент РБК-Україна.

Дефіцит зведеного платіжного балансу в 2011 р. складе 2,9 млрд дол. Про це повідомив журналістам перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми очікуємо мінус 2,9, близько 3 (млрд дол.). Це за підсумками року. Це весь консолідований баланс", - сказав Колобов.

Він також зазначив, що баланс наступного року буде прямо залежати від ціни на газ і співпраці з МВФ.

Нагадаємо, за попередніми даними НБУ, дефіцит зведеного платіжного балансу в листопаді скоротився до 800-900 млн дол. "Поступово поліпшується стан платіжного балансу після погіршення його показників у вересні, яке було викликане нестабільністю на європейських ринках. У жовтні дефіцит зведеного платіжного балансу становив 1,6 млрд дол. США порівняно з 2 млрд дол. США у вересні. За попередніми оцінками, у листопаді цей показник знизився до 0,8 - 0,9 млрд дол. США", - говорилося в повідомленні НБУ.

Нагадаємо, дефіцит рахунку поточних операцій в жовтні 2011 р. склав 1,468 млрд дол. порівняно з 1,012 млрд дол. у вересні. Всього за 10 місяців дефіцит поточного рахунку склав 7,03 млрд дол., що в 4,88 рази більше, ніж за січень-жовтень 2010 р. При цьому дефіцит рахунку операцій з капіталом і фінансовими операціями значно знизився - з 1,032 млрд дол. у вересні до 96 млн дол. в жовтні. У підсумку також знизилася негативне сальдо зведеного платіжного балансу - з 2,044 млрд дол. до 1,564 млрд дол.

Дефіцит поточного рахунку України за I півріччя 2011 р. склав 2,5 млрд дол., порівняно з профіцитом в 552 млн дол. за аналогічний період 2010 р.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, НБУ прогнозує, що дефіцит поточного рахунку України в 2011 р. може збільшитися до 4,5%. За його словами, дефіцит буде покрито за рахунок профіциту фінансового рахунку і не загрожує гривні. У НБУ відзначили, що обсяг прямих іноземних інвестицій за весь 2011 р. очікується на рівні 7,8 млрд дол. За прогнозами НБУ, дефіцит поточного рахунку України в 2012 р. складе 4%, і також буде повністю покритий за рахунок фінансового рахунку.

Раніше в консенсус-прогнозі "Україна: перспективи розвитку" Міністерства економічного розвитку і торгівлі аналітики на 41% збільшили прогноз дефіциту рахунку поточних операцій в 2011 р. - до 5,16 млрд дол.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує дефіцит платіжного балансу України в 2011 р. до 3,9%, що на 0,3 процентних пункти вище, ніж у квітневому прогнозі. Про це йдеться в оновленому доповіді МВФ World Economic Outlook. На 2012 р. МВФ прогнозує дефіцит платіжного балансу в 5,3%, в порівнянні з 3,8%, озвученими раніше.

Світовий банк також зазначив розширення дефіциту рахунку поточних операцій в Україні, але підкреслив, що він може бути профінансований в 2011 р.

При цьому аналітики міжнародного рейтингового агентства Standard & Рoor's Ratings Services (S&P) очікують, що в найближчі кілька років дефіцит рахунку поточних операцій України буде перебувати в діапазоні між 2,5% і 3,0% ВВП.

Нагадаємо, після підписання угоди про Зону вільної торгівлі (ЗВТ) з СНД прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що створення ЗВТ з СНД дозволить Україні істотно поліпшити платіжний баланс. Прем'єр-міністр підкреслив, що негативне сальдо торговельного балансу України зараз складає приблизно 6 млрд дол. При цьому він підкреслив, що уряд вживає всі необхідні заходи для поліпшення ситуації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся