ua en ru

НБУ: Банківська система України не вимагає стрес-тестів

Автор: RBC.UA
Банківська система України не потребує проведення додаткового стрес-тестування. Таку думку висловив заступник голови НБУ Юрій Колобов.

Банківська система України не потребує проведення додаткового стрес-тестування. Таку думку в ході засіданні Європейської бізнес асоціації (ЄБА) висловив заступник голови Національного банку України (НБУ) Юрій Колобов, повідомляє прес-служба НБУ.

"За ініціативи Національного банку впродовж минулого року в Україні відбулися позитивні законодавчі зрушення. Нагадаю, що було прийнято закони щодо підвищення прозорості банків, щодо нагляду на консолідованій основі, щодо захисту прав кредиторів. Нам вдалось уникнути відпливу капіталу з банківської системи. За останні шість місяців у жодному банку не було призначено тимчасової адміністрації. Загалом на сьогодні банківська система працює стабільно та збалансовано і не потребує проведення додаткового стрес-тестування. Ми вважаємо, що це гарне підґрунтя для покращення інвестиційного клімату в державі", - заявив Колобов.

Він також нагадав, що за 2011 р. приріст активів банківської системи становив 11%, кредитів - 9% (у тому числі в національній валюті - 22%), регулятивного капіталу - 11%, депозитів населення - 13%.

Нагадаємо, раніше голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що в Україні повністю або частково виконуються 25 з 30 Базельських основних принципів.

Варто відзначити, що 20 січня ц.р. менеджер Світового банку (СБ) з дослідження світової макроекономіки Андрю Бернс заявив, що СБ рекомендує Україні провести стрес-тест банківської системи. "Якщо ми побачимо другу хвилю кризи, наслідки будуть значними і криза не пощадить жодну економіку ... ми рекомендуємо провести стрес - тест банківського сектора, оскільки є високий ризик того, що банки в країнах, що розвиваються мають серйозні проблеми. І я знаю, що в Україні це вже серйозне питання", - заявив Бернс.

На початку грудня 2011 р. Європейське відомство банківського нагляду (ЕВА) оприлюднило результати стрес-тестів європейських банків. Як тоді повідомлялося, 31 фінінститут з 91 не витримав випробування.