Повінь в Індії забрала життя 40 людей, більше 1 млн залишились без даху над головою

У північно-східній частині Індії через повені загинули, щонайменше, 40 людей, більше 1 млн індійців були змушені покинути свої будинки. Причиною найсильніших за останні 10 років повеней стали безперервні мусонні дощі, що періщать у кількох регіонах Індії ось уже кілька тижнів.

У північно-східній частині Індії через повені загинули, щонайменше, 40 людей, більше 1 млн індійців були змушені покинути свої будинки, передає ВВС. Причиною найсильніших за останні 10 років повеней стали безперервні мусонні дощі, що періщать у кількох регіонах Індії ось уже кілька тижнів.

Селеві потоки, викликані розливом річки Брахмапутра, знесли цілі села і залишили десятки тисяч індійців без даху над головою.

До рятувальної операції доєдналися військові, які допомагають встановлювати тимчасове житло для біженців і потерпілих. На літаках в зону лиха доправляють продукти першої необхідності.

Як повідомляє АFР, найбільше постраждав штат Ассам, в якому число загиблих від повені сягнуло 31 людини за ніч. Про це повідомив регіональний міністр сільського господарства Ніламоні Сен Дека. "Ми відкрили табори допомоги для переміщених осіб", - сказав він, заявивши, що повінь обрушилася на 21 з 27 районів штату. Повені почалися в минулі вихідні, коли щорічні мусонні дощі впали на багатий нафтою і чаєм штат, що межує з Бангладеш.

У сусідніх північно-індійських штатах Аруначал-Прадеш і Маніпур дощі також принесли нові повені, як повідомили місцеві чиновники по телефону. У цих штатах не зафіксовано поки смертельних нещасних випадків через повінь. "Ситуація дуже критична, оскільки повені знищили майно та сільськогосподарські культури", - заявив головний міністр штату Аруначал-Прадеш Набам Тукі.

Влада також уважно стежить за рівнем води в річках Західної Бенгалії, штату на сході Індії.

Щорічний мусон, який має вирішальне значення для виробництва продуктів харчування в Індії та її економічного зростання, почався в Індії на початку місяця. Тропічна країна страждає від ударів стихії щороку. На початку червня у Східній Індії більше 100 людей померли через сильну спеку.

Нагадаємо, в грудні 2011 р. на півдні Індії циклон "Тан" забрав життя понад 40 осіб. Циклон вийшов з моря на узбережжі вдень 30 грудня 2011 р., при цьому швидкість поривів вітру досягала 135 км/г. Ще до удару стихії берегову лінію залишило 6 тис. мешканців.

Найбільш руйнівним циклоном, який фіксували в Індії, є "Супер-циклон" 1999 р. Тоді протягом 30 годин у штаті Орісса буяв вітер швидкістю більше 300 км/г. Стихія забрала життя 10 тис. людей.

Нагадаємо, раніше в грудні 2011 р. сильний циклон обрушився на Філіппіни. Число жертв тайфуну "Ваші" перевищило 1,5 тис. людей. Проливні дощі, викликані штормом, стали причиною затоплення кількох районів острова Мінданао і окремих ділянок інших островів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся