ua en ru

Наванетхем Піллай переобрана верховним комісаром ООН з прав людини

Автор: RBC.UA
Наванетхем Піллай переобрана на посаду верховного комісара Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини. Таку пропозицію генерального секретаря ООН Пан Гі Муна підтримала Генеральна асамблея організації. Повноваження Піллай продовжені на два роки замість стандартних чотирьох, до 31 серпня 2014 р. Як повідомило джерело, що побажало зберегти анонімність, дане рішення було частиною домовленості з США, спочатку виступали проти продовження повноваження Піллай у зв'язку з її попередніми висловлюваннями щодо політики Ізраїлю. Представники Сирії також висловилися проти переобрання Піллай, так як остання "займає явно анти-сирійську позицію".

Наванетхем Піллай переобрана на посаду верховного комісара Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини, передає Reuters. Таку пропозицію генерального секретаря ООН Пан Гі Муна підтримала Генеральна асамблея організації. Повноваження Піллай продовжені на два роки замість стандартних чотирьох, до 31 серпня 2014 р. Як повідомило джерело, що побажало зберегти анонімність, дане рішення було частиною домовленості з США, спочатку виступали проти продовження повноваження Піллай у зв'язку з її попередніми висловлюваннями щодо політики Ізраїлю. Представники Сирії також висловилися проти переобрання Піллай, так як остання "займає явно анти-сирійську позицію".

Піллай народилася в 1941 р. До обрання верховним комісаром з 2003 по 2008 рр.. була суддею Міжнародного кримінального суду в Гаазі, очолювала Міжнародний кримінальний трибунал ООН по Руанді. Також брала участь у розробці міжнародних правових норм, що розглядають насильство щодо жінок як прояв геноциду, а також займалася питаннями свободи слова та боротьби з пропагандою ненависті.

В одному зі своїх останніх виступів Піллай заявила, що в останні роки інтернет відіграє значну роль у поширенні демократії по всьому світу. Піллей наголосила, що Facebook і Twitter допомогли у поваленні диктаторських режимів у ряді країн арабського світу. "Сьогодні, як і в минулому, преса, телебачення, а також фінансові фактори визначають, чи будуть протести або придушення протестів показані по телебаченню або висвітлені в газетах. Однак, де б події не відбувалися, у вас тепер є гарантія того, що вони будуть передані - Twitter, Facebook, YouTube і завантажені в інтернет ", - зазначила Піллай.

Верховний комісар ООН з прав людини - посадова особа, яка несе основну відповідальність за діяльність організації в області прав людини. Серед його основних завдань - сприяння і захист ефективної реалізації всіх прав людини, сприяння міжнародному співробітництву з метою дотримання прав людини, стимулювання та координація дій в області прав людини в рамках системи ООН, надання допомоги в розробці нових стандартів у правозахисній сфері, сприяння ратифікації договорів про правах людини.