ua en ru

Національний депозитарій України може купити частину акцій ВДЦП

Автор: RBC.UA
Національний депозитарій України (НДУ) може купити частину акцій Всеукраїнського депозитарію цінних паперів (ВДЦП). Про це в ході брифінгу заявив голова правління НДУ Володимир Ульянов, передає кореспондент РБК-Україна.

Національний депозитарій України (НДУ) може купити частину акцій Всеукраїнського депозитарію цінних паперів (ВДЦП). Про це в ході брифінгу заявив голова правління НДУ Володимир Ульянов, передає кореспондент РБК-Україна.

В.Ульянов зазначив, що відповідне рішення може бути прийняте в ході зборів акціонерів НДУ 27 квітня. "Було б правильним, якби акціонери запропонували власникам акцій ВДЦП поміняти їх на акції НДУ. Ми хочемо дати можливість. Ми не говоримо, що нам це потрібно. Може, у когось з акціонерів є бажання стати акціонером Національного депозитарію ... Ми зможемо активніше впливати на діяльність ВДЦП, якщо НДУ стане власником акцій ВДЦП", - сказав В.Ульянов.

За його словами, НДУ розглядає можливість додаткової емісії. Додаткова емісія потрібна НДУ для залучення фінансів, в тому числі, і на можливу купівлю нового приміщення під створення Центрального депозитарію України. В.Ульянов зазначив, що відповідне рішення може бути прийнято на зборах акціонерів НДУ.

Нагадаємо, депозитарні активи НДУ склали станом на 11 квітня 2011 102,2 млрд грн. Станом на 11 квітня 2011 укладені договори з 3500 емітентами та 288 зберігачами.

Раніше, 4 квітня, повідомлялося, що для створення Центрального депозитарію (ЦД) на основі Всеукраїнського депозитарію цінних паперів/Міжрегіонального фондового союзу (ВДЦП/МФС) або шляхом об'єднання національного депозитарію України (НДУ) з ВДЦП/МФС, потрібний дуже тривалий період часу, що може фактично заблокувати обіг цінних паперів.

Експерти НДУ відзначали, що системи обліку НДУ і ВДЦП побудовані і працюють кожна за своїм стандартом, отже, використовують різні принципи обліку, формування рахунків та ідентифікації зберігачів. Тому об'єднати ці системи без згоди їх розробників фактично неможливо.

На думку фахівців НДУ, щоб створити ЦД шляхом злиття НДУ з ВДЦП/МФС слід завершити об'єднання ВДЦП та МФС. По-друге, слід внести суттєві зміни до чинного законодавства та нормативно-правові акти, що регулюють функціонування Національної депозитарної системи. І по-третє, потрібно розробити програмно-технологічні рішення і засоби для стикування систем обліку ВДЦП і НДУ, а також для перекачування баз даних з системи обліку НДУ в систему обліку ВДЦП.

Відзначимо, в програмі реформ Президента України передбачено створення та функціонування Центрального депозитарію в 2012 р.