Нацбанк Чехії: МВФ навмисно підігрів кризу в Східній Європі

Заступник голови Національного банку Чехії Моймир Гампл вважає, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) навмисно підігрів кризу в Східній Європі, щоб створити ситуацію, при якій регіон змушений був би звернутися до МВФ за фінансовою допомогою.

Заступник голови Національного банку Чехії Моймир Гампл вважає, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) навмисно підігрів кризу в Східній Європі, щоб створити ситуацію, при якій регіон змушений був би звернутися до МВФ за фінансовою допомогою, передає Reuters з посиланням на австрійські ЗМІ.

"Це просто безглуздо, що саме МВФ прискорив кризу. Це була очевидна спроба викликати необхідність фінансового порятунку всього регіону", - заявив М.Гампл.

За словами представника чеського Центробанку, до кризи у МВФ практично не було "клієнтів", проте нове керівництво фонду в особі Домініка Стросс-Кана вдало скористалося кризою, щоб розширити поле діяльності і збільшити свої фінансові ресурси.

Заступник голови Центробанку Чехії зауважив, що МВФ, як і інші міжнародні організації, перебільшив потенційні ризики західноєвропейських банків у регіоні, ігноруючи той факт, що кредити місцевих "дочок" західноєвропейських банків здебільшого покриваються за рахунок місцевих депозитів. Приміром, чеські банки не є боржниками і не "висять на шиї" у своїх материнських компаній за кордоном, підкреслив М.Гампл. Він додав, що при виникненні локальних проблем східноєвропейські банки самостійно будуть їх вирішувати, не звертаючись за допомогою в банки Австрії, Бельгії чи Франції.

"Невірна інтерпретація даних Міжнародним валютним фондом - це особливо неприємна історія. Після того як ми втрутилися, МВФ змушений був скорегувати свої оцінки ризиків у банківській системі", - заявив М.Гампл.

Говорячи про перспективи приєднання Чехії до єврозони, М.Гампл зазначив, що країна не поспішає вступати в валютний союз, тим більше, що чеському Центробанку вдається контролювати інфляцію в країні.

Крім того, М.Гампл підкреслює, що приєднання до єврозони не є панацеєю для європейських країн, що розвиваються. "Деякі помилково вважають, що приєднання до єврозони дозволить їм вільно зітхнути, що в підсумку призводить до грецького сценарію", - зауважив він.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2009 р. представник європейського департаменту МВФ Марек Белка зазначив, що в 2010 р. для підтримки темпів відновлення будуть потрібні деякі стимулюючі заходи: "Я маю на увазі фінансові і грошово-кредитні заходи, а не бюджетні стимули". Він також зазначив, що європейський банківський сектор все ще потребує зміцнення.

Восени 2008 р. МВФ, після надання кредиту в 2,1 млрд дол, заявив, що ряд інших країн потребує допомоги, у тому числі Чехія, Польща, Румунія і Болгарія. Також МВФ прийняв рішення надати кредит Угорщині.

Відзначимо, в листопаді 2008 р. МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол. Тоді ж фонд виділив Україні перший транш в 4,5 млрд дол. Другий транш кредиту МВФ у розмірі 2,625 млрд дол був отриманий 14 травня 2009 р. Кошти третього траншу МВФ за стабілізаційною програмою stand-by у розмірі 3,3 млрд дол. Україна отримала 5 серпня 2009 р. З урахуванням цього траншу загальна сума кредитних коштів, виділених Києву за програмою МВФ, складає 10,9 млрд дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся