НАТО розраховує, що Пакистан дозволить відновити постачання вантажів в Афганістан через свою територію
У НАТО сподіваються, що влада Пакистану відкриє перекритий більше місяця тому маршрут постачання міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF). З такою заявою виступив представник Північноатлантичного альянсу бригадний генерал Карстен Джейкобсон, передає Reuters.
За словами Джейкобсона, перерва в постачаннях негативно позначається на економіці як Пакистану, так і Афганістану. При цьому Джейкобсон додав, що поки в сил коаліції є запаси, які дозволяють продовжувати операції в Афганістані навіть при відсутності нових надходжень.
Нагадаємо, Ісламабад перекрив один з маршрутів, за яким здійснюється постачання військ міжнародної коаліції, як відповідь на проведену помилково атаку авіації НАТО на солдатів двох прикордонних блокпостів армії Пакистану в р. Салала (область Байзай), розташованого в 2,5 км від афгано-пакистанського кордону, в результаті якої загинули 24 прикордонника і 13 отримали поранення.
Атака авіації НАТО, в якій були задіяні вертольоти Apache і винищувачі, на солдатів двох прикордонних блокпостів армії Пакистану тривала протягом двох годин. При цьому, за словами представника армії Пакистану генерал-майора Атхара Аббаса, Військово-повітряні сили альянсу продовжували обстрілювати прикордонників навіть після того, як пакистанські військові закликали коаліційні сили припинити атаку.
Це викликало хвилю обурення у населення Пакистану, а офіційний Ісламабад відмовився від участі в міжнародній конференції по Афганістану в Бонні (Німеччина). Пакистан також зажадав від США покинути авіаційну базу в Шамси, яку американські спецслужби використовували для проведення атак з використанням безпілотних літальних апаратів.
Війна в Афганістані між силами НАТО і рухом "Талібан" триває з 2001 р. Провідну роль у бойових діях грають американські підрозділи. Збройні сили США втратили у війні убитими не менше 1,6 тис., пораненими - 11,7 тис. осіб. Останнім часом ЗМІ передають дані, отримані з різних джерел, в яких говориться, що влада Пакистану підтримує екстремістські рухи, а останнім часом навіть почали переговори з талібами про мир. Представники армії США і вищі чиновники неодноразово закликали Пакистан відмовитися від подвійної політики і припинити контакти з терористами.
Відносини між Вашингтоном та Ісламабадом були нестабільними з тих пір, як 2 травня спецназ США убив лідера "Аль-Кайеды" Усаму бен Ладена, що багато років ховався в пакистанському військовому місті Абботабад. У Пакистані дії США розцінили як порушення суверенітету країни, а той факт, що влада Пакистану не була повідомлена про плани США, викликав ще більше роздратування.
Через Пакистан здійснюються більше 70% тилових поставок для військ Міжнародної коаліції, що ведуть бойові дії на афганській території.