ua en ru

НАТО запропонувало Україні вивчити можливість участі у створенні системи ПРО

Автор: RBC.UA
НАТО запропонувало Україні вивчити можливість участі у створенні протиракетної оборони альянсу. Про це під час брифінгу у Міністерстві закордонних справ (МЗС) заявив генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, передає кореспондент РБК-Україна.

НАТО запропонувало Україні вивчити можливість участі у створенні протиракетної оборони альянсу. Про це під час брифінгу у Міністерстві закордонних справ (МЗС) заявив генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні вранці я разом з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком обговорив питання співпраці у процесі створення ПРО, і я взяв до уваги, що Україна зацікавлена у такій співпраці", - заявив А.Расмуссен.

Генсек наголосив, що "НАТО ухвалило рішення щодо розробки ПРО на базі альянсу, і ми прийняли рішення також запросити РФ до цього процесу. Але я хочу наголосити, що ми також запрошуємо усіх партнерів у Євроатлантичного регіоні у разі їх бажання долучитися до цього процесу".

З його слів, сторони домовилися про створення експертної групи, що проведе "експертні консультації", результатом чого може стати висновок, що може Україна привнести в цей процес.

Крім того, А.Расмуссен зазначив, що НАТО закликало Україну збільшити миротворчий контингент в Афганістані. "Щодо Афганістану, то я сьогодні доніс до міністра закордонних справ України той самий меседж, що ми і раніше висловлювали: ми хочемо, щоб поступово повноваження по забезпеченню миру в Афганістані були передані силам безпеки Афганістану. Для цього нам треба збільшити тренувальну групу в Афганістані, і ми заохочуємо Україну та інших партнерів вивчити можливість надсилання своїх представників до Афганістану в межах тренувальних місій", - сказав він.

Нагадаємо, раніше К.Грищенко заявляв, що Україна буде готова взяти участь у створенні європейської протиракетної оборони (ПРО), якщо США і Росія між собою домовляться. К.Грищенко нагадав, що в України є два об'єкти, які можуть використовуватися для потреб ПРО, успадкованих від колишнього СРСР - один в м. Севастополі та інший в м. Мукачево. Українські радіолокаційні станції з лютого 2008 р. припинили передачу інформації в Росію у зв'язку з денонсацією відповідної двосторонньої угоди.

Крім того, секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова заявляла, що Україна готова брати участь в створенні єдиної системи протиракетної оборони в Європі.

Раніше на саміті в Лісабоні про намір створити спільну протиракетну оборону Старого Світу заявили лідери НАТО і Росії.

Проте за наслідками саміту в Лісабоні НАТО і Російська Федерація не домовилися про співпрацю у сфері протиракетної оборони. На саміті був присутній Президент РФ Дмитро Медведєв, який озвучив альянсу низку цілком конкретних ідей щодо створення сумісної ПРО. Проте про прогрес в цій частині не було сказано ні слова. Підсумком саміту стала заява, в якій була підкреслена "неподільність" безпеки всіх держав в євроатлантичному співтоваристві, а також наголошувалося, що безпека НАТО і Росії "взаємозв'язана". Щодо головної проблеми між Росією і альянсом - розміщення ПРО на кордонах Росії - в документі сказано лише одне: раді доручено розробити "всеосяжний сумісний аналіз майбутніх рамкових умов співпраці в області протиракетної оборони".

За словами А.Расмуссена, ПРО, яка призначена для захисту розгорнених військових контингентів, може бути розширена до масштабу територіальної протиракетної оборони, щоб захищати населення всіх країн.