ua en ru

НАТО планує і далі утримувати в Косово більш ніж 6-тисячний контингент

Автор: RBC.UA
Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен сказав сьогодні у Брюсселі, що Північноатлантичний альянс і надалі утримуватиме понад 6-тисячний контингент із підтримки миру у північній частині Косово, де сербська меншина відхиляє владу домінуючої в краї етнічної албанської більшості. Расмуссен сказав на сесії НАТО в Брюсселі, що цей контингент не буде зменшений найближчим часом.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен сказав сьогодні у Брюсселі, що Північноатлантичний альянс і надалі утримуватиме понад 6-тисячний контингент із підтримки миру у північній частині Косово, де сербська меншина відхиляє владу домінуючої в краї етнічної албанської більшості. Расмуссен сказав на сесії НАТО в Брюсселі, що цей контингент не буде зменшений найближчим часом, передає радіо "Свобода".

"У Косово ми не маємо ніяких планів щодо зменшення присутності контингенту в найближчій час. Як ви знаєте, ми маємо наміри поступово зменшувати нашу присутність в Косово лише у разі покращення ситуації з безпекою. Але, через нестійку нинішню ситуацію, ми запевняємо, що упродовж наступних 12 місяців ми відклали зменшення кількості наших військ в Косово", - заявив генсекретар НАТО.

Ця заява важлива тим, що НАТО було останнім часом під тиском з вимогами зменшення понад 6-тисячного контингенту на півночі Косово, який включає 750 американців.

Раніше, у квітні, повідомлялося, що в Косово буде посилено військову присутність НАТО.

Читайте також: Україна розгорне в Косово додатковий інженерний підрозділ, - Саламатін

Як раніше заявляв міністр оборони України Дмитро Саламатін, Україна планує додатково розгорнути в Косово інженерний підрозділ. "На прохання Північноатлантичного альянсу Україною прийнято рішення додатково розгорнути до кінця поточного року в рамках КФОР інженерний підрозділ", - зазначив міністр. Також Саламатін заявив про послідовну позицію України щодо стабілізації ситуації безпеки в Косово.

Читайте також: У Косово в результаті зіткнень між сербами і поліцією постраждали близько 50 осіб

Як повідомлялося напередодні, помічник генсека НАТО з питань нових викликів безпеці Габор Іклоді заявив, що НАТО зацікавлений в розвитку відносин з Україною, оскільки вона є надзвичайно важливим чинником євроатлантичної безпеки.

Раніше посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтекунас заявив, що НАТО надзвичайнозацікавлений у співпраці з Україною та іншими позаблоковими партнерами, адже самостійно не може вирішувати питання міжнародної безпеки.

Читайте також: Расмуссен керуватиме НАТО до кінця липня 2014 р

Нагадаємо, в українському МЗС запевняють, що співпраця України та НАТО протягом 15 років характеризується стабільністю. "Ця стабільність властива не тільки в політичному діалозі, але й, що дуже важливо, у нашій практичній взаємній роботі", - заявляв заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров.

У контексті практичної взаємної роботи в МЗС зазначають участь України в різних місіях в Афганістані, Косово, Іраку і т.д. Разом з цим, заступник міністра зазначив, що Україна продемонструвала надійність під час евакуації іноземних громадян та громадян України з Лівії.

Нагадаємо, Косово в 2008 р. в односторонньому порядку оголосило про незалежність від Сербії. Фактично ж Бєлград втратив контроль над цією територією з 1999 р., після агресії НАТО проти тоді ще існувавшій Югославії. В даний час Косово визнають незалежною державою 75 країн з 192 членів ООН, у тому числі США. Проте 69 країн, у тому числі два постійних члена Ради Безпеки ООН Росія і Китай, відмовилися це зробити, продовжуючи розглядати цей регіон як частину Сербії. Не визнає відділення краю і Белград. Ряд районів на півночі Косово населений переважно сербами.

Варто зазначити, що курс на євроінтеграцію, якого дотримується Президент Сербії Борис Тадіч, передбачає відторгнення Косово та визнання його суверенітету. У грудні 2011 р. Сербія і Косово домовилися про спільне прикордонному контролі.