ua en ru

НАТО переходить до другої фази військової операції в Лівії

Автор: RBC.UA
НАТО переходить до другої фази військової операції в Лівії. Про це повідомив італійський генерал Клаудіо Габелліні на прес-конференції, яка пройшла в штаб-квартирі об'єднаного командування альянсу в Неаполі.

НАТО переходить до другої фази військової операції в Лівії. Про це повідомив італійський генерал Клаудіо Габелліні на прес-конференції, яка пройшла в штаб-квартирі об'єднаного командування альянсу в Неаполі. Про це повідомляє телеканал "Росія-24".

Головною метою західної авіації тепер стануть командні пункти Муаммара Каддафі. У той же час представники НАТО в черговий раз підкреслили, що про усунення самого полковника мови не йде.

"Перша фаза операції була спрямована на стабілізацію обстановки в Лівії. Тепер ми переходимо до наступного етапу, метою якого буде знищення командних пунктів М.Каддафі. Робиться це для того, щоб полковник не зміг віддавати накази своїм армійським підрозділам, і в кінцевому рахунку припинити вбивство мирного населення", - заявив бригадний генерал К.Габелліні.

Напередодні, за даними арабських телеканалів, в Тріполі прогриміли щонайменше п'ять вибухів. За словами К.Габелліні, авіація знищила командний бункер М.Каддафі. Він використовувався для координації нальотів на мирне населення. А ось інформацію про те, що в результаті бомбардування був зруйнований дитячий центр, представник НАТО спростував.

Також НАТО спростувало вчора інформацію про те, що ціллю ударів авіації НАТО, завданих по столиці Лівії Тріполі, був М.Каддафі.

В свою чергу повстанці вчора оголосили про те, що їм вдалося відкинути урядові війська від міста Місураті. Це єдиний населений пункт на заході Лівії, який знаходиться в руках опозиційних сил. Протягом двох місяців він перебував в кільці облоги, однак тепер армія М.Каддафі нібито була змушена відступити на відстань 30 км від міста.

Нагадаємо, антиурядові виступи в Лівії почалися в лютому 2011 р. Режим М.Каддафі негайно відповів на демонстрації їх жорстким придушенням, що стало причиною втручання в ситуацію західних держав. Рада безпеки ООН 19 березня прийняла резолюцію щодо північно-африканської держави, яка дозволила почати операцію з примусу М.Каддафі до перемир'я. Керівництво цією операцією поступово перейшло від коаліції західних країн до НАТО.