ua en ru

НАТО стурбоване вибірковим правосуддям в Україні (відео)

Автор: RBC.UA
Лідери країн-членів НАТО стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя в Україні. Про це йдеться в декларації Чиказького саміту.

Лідери країн-членів НАТО стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя в Україні. Про це йдеться в декларації Чиказького саміту, передає радіо "Свобода".

"Ми стурбовані вибірковим застосуванням правосуддя і тим, що видається політично вмотивованим переслідуванням, включаючи лідерів опозиції, а також умовами їх утримання", - зазначається в декларації.

У зв'язку з цим лідери країн НАТО закликали Україну вирішити проблеми в судовій системі для забезпечення її відповідності принципу верховенства права та міжнародним угодам, учасником яких є Україна.

"Ми також закликаємо Україну забезпечити вільні та чесні парламентські вибори восени цього року", - наголошується у Чиказькій декларації. У документі лідери країн також відзначили зобов'язання України посилити політичний діалог з Альянсом, а також привітали внесок України в операції під проводом НАТО.

У декларації також ще раз наголошується на тому, що Альянс продовжить вести політику відкритих дверей стосовно Києва і готовий розвивати співпрацю з Україною та допомагати в реалізації реформ в рамках комітету Україна-НАТО та Щорічної національної програми співпраці.

Саміт НАТО стартував у неділю, 20 травня, в американському місті Чикаго. На саміт запрошені, крім керівників країн-членів НАТО, Президент Афганістану Хамід Карзай, а також Президент сусіднього Пакистану Асіф Алі Зардарі. На засідання Північноатлантичної ради НАТО в рамках цього саміту, присвячене Міжнародним силам сприяння безпеці в Афганістані, запрошений і Президент України Віктор Янукович.

Зазначимо, що ситуація, яка склалася навколо дотримання владою України прав людини, переслідування опозиційних політиків, а також ситуація з Юлією Тимошенко в останні тижні сильно загострила відносини України і ЄС.

Все більше країн заявляють про бойкот Євро-2012 в Україні, з вимогами розібратися в ситуації в Качанівській колонії і дотримуватися прав людини. І хоча європейські країни, швидше за все, обмежаться лише політичним бойкотом Євро, позитиву в цьому Україні відшукати буде надзвичайно складно. У лютому ЄС призупинив значну частину програм фінансової підтримки України. Крім того, Європарламент має намір 22 травня прийняти чергову резолюцію по Україні, яка повинна бути надзвичайно жорсткою.

Євросоюз раніше призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія і Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.

Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен був відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися Президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії та Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.

10 травня німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що в Україні і Білорусії громадяни страждають від "диктатури і репресій". Прем'єр-міністр України Микола Азаров назвав це висловлювання некоректним.

11 травня ц.р. Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, Україні загрожує ізоляція через ситуацію з Тимошенко. Вона також додала, що європейська перспектива України буде залежати від вирішення справи Тимошенко та інших політичних в'язнів.

9 травня президент Європейської Ради Херман ван Ромпей заявив, що прем'єр-міністру України Миколі Азарову не слід відвідувати Брюссель для участі в засіданні Ради з питань співпраці Україна-ЄС, яке відбудеться 15 травня. За словами ван Ромпея, Європа не бажає бачити Азарова в Брюсселі через Тимошенко. Нагадаємо, восени в Брюсселі не бажали бачити і самого Януковича.