Насиров проти Саакашвілі: є справа на мільйон

Насиров проти Саакашвілі: є справа на мільйон
Глава ГФС Роман Насиров подав до суду на главу Одеської ОДА Михайла Саакашвілі
Голова Державної фіскальної служби Роман Насиров подав в суд на керівника Одеської області Михайла Саакашвілі. Так він має намір захистити свою честь, гідність і ділову репутацію. Як відомо, голова Одеської ОДА назвав голови ГФС "злодієм", а пізніше, вже в присутності прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, запропонував посадити його у в'язницю. Тепер Роман Насиров хоче публічних вибачень і моральної компенсації в 1 млн гривень.

Голова Державної фіскальної служби Роман Насиров подав в суд на керівника Одеської області Михайла Саакашвілі. Так він має намір захистити свою честь, гідність і ділову репутацію. Як відомо, голова Одеської ОДА назвав голови ГФС "злодієм", а пізніше, вже в присутності прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, запропонував посадити його у в'язницю. Тепер Роман Насиров хоче публічних вибачень і моральної компенсації в 1 млн гривень.

У розпорядженні РБК-Україна опинилася копія рішення про відкриття провадження за позовом Романа Насирова до Михайла Саакашвілі. Судочинство відкрито 27 квітня суддею Шевченківського райсуду Києва Ольгою Юзьковой. Чолі ГФС не сподобалися висловлені в його адресу публічні образи. 11 квітня в ефірі програми "Вечірній прайм" на телеканалі "112 Україна" голова Одеської ОДА назвав головного податківця країни "абсолютним злодієм": "Всі знають, що він - злодій і всі його покривають".

Відповідачем Роман Насиров визначив не тільки голови ОДА, але й телеканал, в ефірі якого Саакашвілі зробив свою заяву. Перше судове засідання заплановано на 9 червня.

Голова ГФС хоче не тільки публічних вибачень, але і моральну компенсацію в розмірі 1 млн гривень. За даними pr-служби каналу, у своєму позові Роман Насиров вимагає від "112 Україна" спростування інформації, яку в прямому ефірі повідомив Михайло Саакашвілі, а також солідарної грошової компенсації.

Підстав для виплати збитку юристи 112-го не бачать. "Телеканал вважає, що суд не може задовольнити вимоги голови Державної фіскальної служби, оскільки закон “Про телебачення і радіомовлення" (п. "в" ст. 67 закону) звільняє від такої відповідальності, у разі, якщо ця інформація розповсюджувалася без попереднього запису та містилася у виступах осіб, які не є працівниками телерадіоорганізації, - пояснили РБК-Україна в pr-службі ТБ-каналу.-- Телеканал "112 Україна" завжди займає активну позицію в такого роду судових розглядах, і це справа не буде винятком".

Слід зазначити, що Михайло Саакашвілі не обмежився телевізійними персональними випадами на адресу голови ГФС. Вже в травні, у присутності прем'єр-міністра Володимира Гройсмана губернатор заявив, що при "Саакашвілі - президента" такі люди, як Роман Насиров, "сиділи у в'язниці".

"І вам доведеться його посадити, я вас запевняю, - сказав він прем'єру. - Така людина, як ви, не може працювати із старою системою". Ця заява також буде вивчено в суді - голова ГФС готує другий позов до голови ОДА.

Що думає позивач Насиров про відповідача Саакашвілі нижче, у бліц-інтерв'ю з главою фіскальної служби.

З аналогічним проханням РБК-Україна звернулася і до Михайлу Саакашвілі, проте отримати інтерв'ю поки що не вдалося. У теж час, його прес-служба надала коментар щодо можливого суду між губернатором і головним податківцем. "Михайло Миколайович зараз займається будівництвом дороги ("Рені - Одеса", - РБК-Україна) і навіть переніс туди свій кабінет. В суд з позовом Насирова він не піде. А на моє запитання з приводу коментаря, він назвав Насирова уб...м (у уникнення аналогічного позову редакція опускає вжите Михайлом Саакашвілі слово, - ред.). Вибачте, що так довго, але у Михайла і правда зараз весь час йде на будівництво дороги, і йому не до маячних витівок Насирова",- передала слова Саакашвілі його прес-секретар Дарина Чиж.

Глава ГФС Роман Насиров:

РБК-Україна: Ви подали позов проти глави Одеської обласної адміністрації Михайла Саакашвілі. У чому його суть?

Роман Насиров: Захист честі і гідності. Він сказав неправдиві речі і я хочу, щоб він вибачився.

РБК-Україна: Коли подали позов?

Роман Насиров: Подали через два тижні після його виступів і заяв по ТБ. Будемо подавати ще повторний.

РБК-Україна: В чому він звинуватив вас? Ви маєте на увазі заяву Саакашвілі в присутності прем'єр-міністра в Одесі, що при ньому, президента, такі люди, як ви, сиділи в тюрмі?

Роман Насиров: Так. В одному випадку, він назвав мене злодієм, що не відповідає дійсності. І він повинен відповісти за це, вибачитися і виплатити моральну компенсацію.

РБК-Україна: На чому ґрунтуються його звинувачення?

Роман Насиров: Будь-які звинувачення повинні ґрунтуватися на фактах та підтверджуватися документами. Я завжди кажу, якщо є факти, звертайтеся в правоохоронні органи. Якщо ж цього не відбувається, то ці звинувачення голослівні, а якщо точніше, то це - популізм і образи.

РБК-Україна: Парламентський комітет з питань податкової та митної політики також спробував висловити недовіру вам і вашому заступнику-голові податкової міліції Сергію Білану. Недовіра і рекомендації до звільнення засновані на конкретних фактах. Вони теж не відповідають дійсності?

Роман Насиров: На засіданні комітету з питань податкової та митної політики не підтримав пропозицію деяких народних депутатів визнати мою роботу незадовільною, відповідний проект рішення не був підтриманий парламентаріями. Подібні рішення носять суто політичний характер, ніякого відношення до результатів роботи ГФС і до реформ вони не мають. Одночасно з цим більшість членів комітету рекомендували продовжити реформу служби.

РБК-Україна: Про яку моральної компенсації вам йдеться?

Роман Насиров: 1 мільйон гривень. Сума не важлива. Для мене це більшою мірою репутаційні ризики, а це набагато більше. Насамперед, я хочу закликати його до відповідальності і змусити його вибачитися.

РБК-Україна: Як це заява вже відбилося на вашій роботі, стосовно бізнесу, підлеглих?

Роман Насиров: На роботі з бізнесом і підлеглими не відбилося, тому що вони розуміють, що це - популізм. Ним займається певна особа і на нього вже не звертають уваги. Але для звичайного громадянина, який в цьому не розбирається, це дійсно може завдати шкоди.

РБК-Україна: Ви сказали, що буде ще один позов.

Роман Насиров: Я консультуюся з адвокатами, як правильно його сформулювати.

РБК-Україна: На що ви розраховуєте?

Роман Насиров: На публічні вибачення.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся