ua en ru

Народні депутати від Партії регіонів силою розблокували трибуну ВР

Автор: RBC.UA
Народні депутати від фракції Партії регіонів (ПР) захопили трибуну Верховної Ради (ВР) України. Близько 19:10 нардепи від ПР силою розблокували двері до президії ВР, через які зазвичай заходить спікер парламенту Володимир Литвин, і з нецензурними словами кинулися на народних депутатів від фракції БЮТ-Батьківщина, передає кореспондент РБК-Україна.

Народні депутати від фракції Партії регіонів (ПР) захопили трибуну Верховної Ради (ВР) України. Близько 19:10 нардепи від ПР силою розблокували двері до президії ВР, через які зазвичай заходить спікер парламенту Володимир Литвин, і з нецензурними словами кинулися на народних депутатів від фракції БЮТ-Батьківщина, передає кореспондент РБК-Україна.

Між народними депутатами від ПР і БЮТБ сталася бійка, після чого депутати від ПР зірвали плакати, які були розвішені в сесійній залі. Із зали парламенту на носилках "швидкої допомоги" винесли нардепів від фракції БЮТБ Василя Кравчука та Юрія Гнаткевича. Народному депутату від фракції БЮТБ Михайлу Волинцю при захопленні президії розбили голову.

Депутати від фракції БЮТБ вирішили звернутися до Генеральної прокуратури України (ГПУ) з метою залучення депутатів ПР до відповідальності через бійку у ВР, повідомив заступник голови фракції БЮТБ Сергій Соболєв.

У той же час за словами нардепів від ПР Володимира Макієнка та Юрія Болдирєва, народні депутати від фракції БЮТБ принесли 2 монтування та 5 ланцюгів, якими збиралися "розправитися" з депутатами від ПР. Проте за словами народного депутата від БЮТБ Юрія Прокопчука, народні депутати від фракції БЮТБ блокували трибуну ВР не озброєними.

Зараз у сесійній залі знаходиться більше 80 народних депутатів, серед яких керівництво фракцій БЮТБ і ПР, в тому числі голова фракції ПР Олександр Єфремов і його заступник Михайло Чечетов. Нардепи від ПР мають намір залишатися в сесійній залі парламенту всю ніч.

Відзначимо, сьогодні вранці народні депутати від фракції БЮТБ заблокували парламентську трибуну у ВР України. У президії ВР вони розклеїли плакати з написами "Припиніть політичні репресії!", "Руки геть від Тимошенко!".

Як заявив тоді перший заступник голови фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін, фракція вимагає заслухати у ВР голову Держказначейства Сергія Харченка зі звітом про всі надходження і витрачання коштів, отриманих від продажі квот на викиди за Кіотським протоколом.

"Фракція БЮТБ вимагає: 1) негайно припинити всі політичні репресії, 2) викликати негайно голову Держказначейства для надання правдивої інформації про надходження та витрачання коштів, отриманих від Японії в рамках Кіотського протоколу. Крім того, ми вимагаємо, щоб Кабмін надав інформацію, чи проводився аудит фірмою BDO від 4 червня 2010, і направив звіт про результати щодо наявності коштів на рахунку Нацекоінвестіцій ", - відзначив А.Кожем 'якін.

Нагадаємо, 15 грудня ц.р. прес-секретар Генеральної прокуратури України (ГПУ) Юрій Бойченко заявив, що проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко порушено кримінальну справу, уточнивши, що справу порушено за ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади і службових повноважень, що спричинило важкі наслідки).

Варто відзначити, що 3 грудня прес-служба ГПУ повідомляла, що слідство у справі, в рамках якої була допитана Ю.Тимошенко, встановило, що цільові кошти, отримані України згідно з Кіотським протоколом, були незаконно конвертовані та використані на інші потреби, ніж ті, які передбачалися зазначеним протоколом, тобто не за цільовим призначенням.

В березні 2009 р. Україна домовилася про продаж Японії 30 млн одиниць встановленої кількості викидів парникових газів. У квітні 2009 р. екс-прем'єр-міністр Ю.Тимошенко заявила про залучення Україною 3 млрд грн від цього продажу.