ua en ru

Нардепи не захотіли скасовувати пенсійну реформу

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України не змогла скасувати пенсійну реформу в Україні. Нардепам спочатку не вистачило трьох голосів, щоб прийняти законопроект позафракційного нардепа Сергія Міщенка № 1026 "Про внесення змін у закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо поліпшення умов виходу на пенсію)". Потім не вистачило 5 голосів, щоб прийняти законопроект № 1073, ініційований народним депутатом від "Батьківщини" Людмилою Денісовою, яким пропонувалося скасувати поступове збільшення пенсійного віку в Україні.

Верховна Рада (ВР) України не змогла скасувати пенсійну реформу в Україні. Нардепам спочатку не вистачило трьох голосів, щоб прийняти законопроект позафракційного нардепа Сергія Міщенка № 1026 "Про внесення змін у закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо поліпшення умов виходу на пенсію)". Потім не вистачило 5 голосів, щоб прийняти законопроект № 1073, ініційований народним депутатом від "Батьківщини" Людмилою Денісовою, яким пропонувалося скасувати поступове збільшення пенсійного віку в Україні.

На підтримку ініціативи Міщенка проголосували 223 народних депутати при мінімально необхідних 226. З різних причин не проголосували 7 нардепів від "Батьківщини", 7 від Удару" і 1 від "Свободи". Серед них від "Батьківщини" Дзендзерський, Катеринчук, Одарченко, Шевченко, Федорчук, Дубовой, від Удару" - Пинзеник, Геращенко, Куніцин, Агафонова. Цікаво, що "тушки", які повтходили з "Батьківщини", також відмовилися підтримувати законопроект.

Читайте також: Парламент відмовився скасовувати пенсійну реформу

"За" законопроект Денисової проголосував 221 народний депутат при мінімально необхідних 226.

Проте, як повідомив в Facebook нардеп від "Батьківщини" Олександр Бригинець, при першому голосуванні не були враховані голоси трьох депутатів від фракції. Яких саме він не уточнив. "Потерпілі" пишуть заяви на ім'я спікера Володимира Рибака. Історія може отримати скандальне продовження.

Законопроектом Міщенка пропонувалося зменшити пенсійний вік для жінок до 55 років, для чоловіків - до 60, а також розмір страхового стажу у чоловіків 25, а у жінок - 20 років для встановлення мінімального розміру пенсії за віком у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На даний момент такий строк трудового стажу становить 35 років для чоловіків, 30 років - для жінок.

Читайте також: Скасування пенсійної реформи вирішить й інші соціальні питання, - Симоненко

Крім того, таким же чином передбачалося зменшити розмір страхового стажу, при перевищенні якого пенсія за віком збільшується з кожним новим роком страхового стажу на 1% від встановленого розміру.

У законопроекті Денисової передбачалося встановлення пенсійного віку для жінок - 55 років, встановлення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком - 5 років, і страхового стажу, який дає право на отримання мінімальної пенсії за віком - 20 років для жінок і 25 років для чоловіків, а також страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по інвалідності.

Крім того, передбачалося відновлення порядку визначення розміру пенсії за віком, а саме: прийняття в розрахунку пенсії та її перерахунку у зв'язку з придбанням додаткового стажу середньої заробітної плати на одну застраховану особу в цілому по Україні за рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, а не за три календарних роки.

Читайте також: Доходи ПФУ необхідно збільшити мінімум на 40 млрд грн, - Королевська

Також передбачалося зняти обмеження права пенсіонера на облік при розрахунку пенсії заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 р. за період до 1 січня 2016 р., і відновити право на перерахунок пенсії для працюючих пенсіонерів у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Зазначимо, пізніше сьогодні Рада розгляне ще один проект закону, що передбачає скасування пенсійної реформи.

Нагадаємо, 2 квітня, Рада відхилила законопроект №1063, ініційований лідером Комуністичної партії Петром Симоненком, яким пропонувалося скасувати в Україні пенсійну реформу. Тоді проект закону підтримали 220 нардепів.

Прийнята в 2011 р. пенсійна реформа передбачає, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. Крім того, документ передбачає збільшення термінів виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців з 60 до 62 років. Згідно з документом, право на пенсію за віком мають державні службовці - чоловіки 1955 р.н. та старші після досягнення такого віку: 60 років - якщо вони народилися по 31 грудня 1952 р.; 60 років 6 місяців - якщо вони народилися з 1 січня 1953 р. по 31 грудня 1953 р.; 61 рік - народились з 1 січня 1954 р. по 31 грудня 1954 р.; 61 рік 6 місяців - народились з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.

Читайте також: В Україні в березні 2013 р. виплачено всі соціальні виплати на 45 млрд грн, - Мінсоцполітики

Як повідомлялося, міністр соціальної політики Наталія Королевська після приходу на свою посаду неодноразово заявляла, що пенсійна реформа в Україні, яку курирував екс-віце-прем'єр Сергій Тігіпко, була неефективною і безрезультатною. Однак на законодавчому рівні її не можуть скасувати до цих пір.

Експерти переконані, що неефективність пенсійної реформи пов'язана у тому числі з тінізацією зарплат в Україні.

Додамо також, що дефіцит Пенсійного фонду за підсумками 2012 р. склав більше 27,2 млрд грн.