ru ua

Нардепи мають намір дозволити приватизацію ТЕЦ

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні за основу урядовий законопроект № 9713 від 16 січня 2012  р. про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації. "За" відповідний законопроект проголосували 244 народних депутати, з мінімально необхідних 226 голосів.

Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні за основу урядовий законопроект № 9713 від 16 січня 2012 р. про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації. "За" відповідний законопроект проголосували 244 народних депутати, з мінімально необхідних 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, пропонується зняти заборону на приватизацію ТЕЦ для подальшої реалізації програми їх технічного переоснащення через залучення недержавних інвестицій шляхом передачі їх в оренду або концесію.

Законопроектом пропонується внесення змін до статті 5 закону України "Про приватизацію державного майна" шляхом виключення в частині другій у пункті "г" в абзаці дванадцятому слово "теплоелектроцентралі" та внесення зміни до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але таких що можуть бути корпоратизовані.

Так, з переліку об'єктів права державної власності, згідно з текстом законопроекту, виключаються: Сімферопольська ТЕЦ, Камишбурунска ТЕЦ, Сакські теплові мережі, Дніпродзержинська ТЕЦ, Криворізька теплоцентраль, Державне підприємство "Сєвєродонецька ТЕЦ", Лисичанська ТЕЦ, Миколаївська ТЕЦ, Одеська ТЕЦ, ТЕЦ науково-технічного центру "ЕСХАР", Харківська ТЕЦ, Херсонська ТЕЦ, Севастопольська ТЕЦ.

Зазначимо, що опозиція виступала за виключення з порядку денного питань про реформування нафтогазового комплексу. Лідер фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін сказав: "дуже цікавий "антикорупційний", ним планується виключити з числа об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані теплоелектроцентралі. Всього 13 ТЕЦ".