ua en ru

Як нардепи делегували своїх представників до групи з розслідування корупції в уряді

Як нардепи делегували своїх представників до групи з розслідування корупції в уряді Нардепи зі скандалом затвердили членів робгрупи від антикорупційного комітету
Народні депутати, що входять до складу парламентського комітету з питань протидії корупції, сьогодні розсварились не на жарт. Причиною тому стало делегування представників до робочої групи ВР з розслідування корупції в уряді Арсенія Яценюка.

Народні депутати, що входять до складу парламентського комітету з питань протидії корупції, сьогодні розсварились не на жарт. Причиною тому стало делегування представників до робочої групи ВР з розслідування корупції в уряді Арсенія Яценюка.

Починалося все абсолютно невинно. Голова комітету Єгор Соболєв ("Самопоміч") запропонував перед перервою швиденько вирішити це питання. Він повідомив про домовленість з головою комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрієм Кожем'якіним ("Батьківщина"), що жоден з голів комітетів не буде входити в робочу групу.

Проте, увійти до робочої групи захотіли відразу 11 членів антикорупційного комітету. Хоча раніше комітети Соболєва та Кожем`якіна домовилися, що кожен комітет делегує до складу робочої групи семеро депутатів.

Комітет з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності делегував нардепів: Миколу Паламарчука ("Блок Петра Порошенка"), Ігоря Мосійчука (Радикальна партія), Павла Костенка ("Самопоміч"), Антона Геращенко ("Народний фронт"), Владислава Бухарєва ("Батьківщина"), Якова Безбаха (позафракційний) та Ігоря Котвіцького ("Народний фронт").

"Попередньо було домовлено: Береза, Попов, Чумак, Добродомов, Осуховський, Мельничук, Парасюк. Мова йшла про те, щоб у робочій групі були представлені представники всі фракцій та позафракційні", - сказав представник секретаріату комітету з протидії корупції.

Депутати відразу помітили, що серед депутатів, які можуть увійти в робочу групу, бракує представника "Народного фронту".

Сергій Лєщенко (БПП) запропонував виключити зі списку Володимира Парасюка на користь депутата з "Батьківщини". "Я вважаю що треба включити представника "Народного фронту". Я перепрошую, але позафракційні не мають представництва в комітетах, так само і не мають представництва в робочих групах. Моя пропозиція, що замість Володимира Парасюка має бути Ігор Луценко", - сказав Лєщенко.

Парасюка це дуже розізлило. "А замість Борислава Берези ніхто не має бути?", - кричав він до Лєщенка.

Протягом всього обговорення Парасюк ще неодноразово звинуватив Лєщенка в упередженому ставленні. "Пане Сергій, я готовий вам уступити місце, щоб ви крім Коломойського ще кимось іншим зайнялися, а то ваша діяльність схожа на замовлення. Я нічого не маю проти, і коли своє прізвище почув, то трошки здивувався, я тільки за те, щоб ми всі входили в цей комітет...", - сказав Парасюк.

Він пішов ще далі і запропонував комітету провести власне розслідування без участі іншого комітету. Втім, на цю пропозицію ніхто не зауважив.

До робочої групи захотіли увійти всі три депутати від "Народного фронту", що були присутні на засіданні комітету. Представник цієї фракції, Юрій Тимошенко, зазначив, що він, як мажоритарник має право увійти до складу робочої групи. "Я, як мажоритарник, саме це обіцяв своїм виборцям. І, якщо можливо, то прошу врахувати, що я дуже би хотів і вважаю, що в нашому комітеті так само пропорційно, хоча би одному з нас трьох, могли би дати право бути присутнім", - сказав він.

Інші два "фронтовики" Костянтин Матейченко і Юрій Савчук заявили, що нічиї інтереси не лобіюватимуть і також хочуть брати участь в роботі групи.

Після чого між Матейченком та позафракційним Бориславом Березою почалась сварка. З підвищених тонів вони перейшли на крик. "Я беру самовідвід!", - врешті решт вигукнув Береза та розлючено грюкнув дверима, покинувши засідання комітету.

Засідання продовжилося. Депутати звернули увагу на занадто малий термін часу, відведений робочій групі з розслідування корупції в Кабміні. Ігор Попов (Радикальна партія) зауважив, що без продовження терміну роботи групи вона не дасть ніяких результатів.

"До 7 травня - це буде профанація, тому що терміну буде мало, і результатів не буде, і це перетвориться у взаємні звинувачення. Плюс - це невдалий період, тому що це між святами. Я би не ставив такий звіт за два дні до 9 травня, коли, на жаль, можуть бути якісь провокації з питань безпеки. Краще б ми довше попрацювали, треба звернутися до голови Верховної Ради внести зміни з тим, щоби продовжити цей термін роботи, ми вже бачимо, що цей термін є недостатнім", - сказав Попов.

Ще одна проблема виникла, коли Єгор Соболєв запропонував визначитись, яким чином будуть обирати делегованих депутатів до робочої групи. Одна з пропозицій - визначити депутатів відкритим голосуванням. Більшість із цим не погодилась. Знову розпочались чвари.

Соболєв запропонував комітету делегувати, як і було вирішено раніше, семеро депутатів, а потім вже домовитись з комітетом з питань забезпечення правоохоронної діяльності про збільшення кількості депутатів від антикорупційного комітету у групі.

Депутати запропонували Єгору Соболєву самому визначити тих, хто увійде до складу робочої групи. Соболєв виключив із попереднього списку Віктора Чумака ("БПП"), якого не було на засіданні комітету, і замінив його Костянтином Матейченком.

Отже кінцевий список членів робочої групи від антикорупційного комітету наступний: Борислав Береза, Ігор Попов, Констянтин Матейченко, Дмитро Добродомов (БПП), Олег Осуховський (позафракційний), Іван Мельничук (БПП), Володимир Парасюк (позафракційний).

Березу не виключили, бо його самовідвід було зроблено з порушенням процедури.