ua en ru

Податкові спори між Швейцарією і США зайшли в глухий кут

Автор: RBC.UA
Переговори США і Швейцарії про несплату американськими громадянами податків з рахунків у швейцарських банках зайшли в безвихідь. Про це заявила Президент і одночасно міністр фінансів Швейцарії Евеліна Відмер-Шлюмпф, передає Reuters.

Переговори США і Швейцарії про несплату американськими громадянами податків з рахунків у швейцарських банках зайшли в безвихідь. Про це заявила Президент і одночасно міністр фінансів Швейцарії Евеліна Відмер-Шлюмпф, передає Reuters.

Вона сказала, що обговорила проблему з главою Мінфіну США Тімоті Гайтнером і генеральним прокурором Еріком Холдером під час весняної зустрічі Міжнародного валютного фонду. "Ми продовжили обговорювати проблему після тривалої паузи, і сподіваємося її вирішити до кінця 2012 р.", - уточнила вона. Ніяких подробиць зустрічі вона повідомляти не стала.

Швейцарська влада наполягає на завершенні розслідування в обмін на сплату штрафів та розкритті уряду США доменів власників рахунків. Крім того, Берн хоче імунітету для більш 300 банків від переслідування Вашингтоном.

В даний час діяльність 11 швейцарських банків, включаючи найбільші Credit Suisse і Julius Baer, розслідується владою США. Банки підозрюють у допомозі громадянам США в ухилянні від сплати податків.

Зокрема, Мін'юст США почав розслідування відносно Credit Suisse влітку 2011 р. Раніше аналогічні розслідування були початі відносно діяльності найбільшої фінансової групи Європи HSBC і базельського Basler Kantonalbank. Причому Credit Suisse був змушений передати дані рахунків низки американських клієнтів в рамках розслідування.

Серйозний удар по знаменитій швейцарській банківській таємниці було завдано в минулому році, коли американська влада змусила банк UBS видати дані приблизно про 4,5 тис. вкладників, підозрюваних в ухилянні від податків. Все це відбулося за згоди уряду країни. Крім того, кредитор дав згоду на виплату США 780 млн дол. штрафів в рамках досудового врегулювання спору. Це створило прецедент, який істотно підірвав віру в конфіденційність заощаджень у Швейцарії, і багато вкладників того ж UBS почали масово вилучати свої гроші і переводити їх в інші країни.

У 2009 р. влада США заявила, що обсяг задекларованих коштів на рахунках клієнтів одного тільки UBS становить майже 15 млрд дол. Проте пізніше Федеральний адміністративний суд Швейцарії ухвалив, що уряд не мав права передавати дані про вкладників американській владі, погодившись при цьому на розкриття банківської таємниці.

Швейцарія прийняла закон про банківську таємницю, яка гарантує конфіденційність відомостей про вклади в швейцарських банках, ще в 1935 р. Тим часом Євросоюз і США чинять тиск на цю країну, наполягаючи на забезпеченні більшої прозорості діяльності банків і вимагаючи розкриття інформації про ряді громадян, які використовують рахунки в швейцарських банках для ухилення від сплати податків.

За законами США, громадяни повинні подавати в податкову службу дані про всі закордонні рахунки, що перевищують 10 тис. дол. Порушникам загрожує штраф до 50% від суми на незареєстрованому рахунку.