Податкова готує "карту тіньового сектору" України

Державна податкова служба до кінця липня має намір скласти "карту тіньового сектору" економіки України. Цей документ використовуватиметься податківцями для запобігання приховуванню доходів від оподаткування платниками ПДВ і фізичними особами.

Державна податкова служба до кінця липня має намір скласти "карту тіньового сектору" економіки України. Цей документ використовуватиметься податківцями для запобігання приховуванню доходів від оподаткування платниками ПДВ і фізичними особами. Про це повідомив заступник голови ГНС України Олександр Кліменко під час семінару-наради з питань підвищення рівня організаційної і аналітичної роботи регіональних підрозділів економічного аналізу, обліку і звітності, повідомляє прес-служба ДПС.

За його словами, "карта тіньового сектора", на якій позначені підприємства-платники ПДВ, які мінімізують податкові зобов'язання, вже створена. У даний час ведеться робота з формування карти тіньового сектору фізичних осіб-недобросовісних платників податків.

"Розроблені нашими фахівцями методи аналізу і прогнозування дозволяють не тільки точно оцінити загальні об'єми тіньової економіки, але і локалізувати її учасників за територіями і видами діяльності. До кінця цього місяця ці карти ляжуть на стіл керівникам всіх територіальних підрозділів ДПС України і стануть їх настільними книгами з детінізації української економіки", - відзначив Клименко.

Крім того, за його словами, для кожної адміністративно-територіальної одиниці буде складений "зріз економічної ситуації". "Цей документ враховуватиме всі чинники і тенденції в окремому місті або районі. Зокрема - дисбаланс між сплатою податків і об'ємами коштів, що обертаються в економіці. І від керівників на місцях ми вимагатимемо адекватного податкового супроводу бізнесу на своїх територіях", - відзначив заступник голови ДПС.

Напомним, раніше аналітики ДПС повідомили, що від 10 до 17% коштів української економіки обертається "в тіні". До таких висновків експерти прийшли, аналізуючи діяльність підприємств з оборотом понад 1 млн грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся