Податкова готує "карту тіньового сектору" України

Вівторок 26 липня 2011 17:36
Автор: RBC.UA
Державна податкова служба до кінця липня має намір скласти "карту тіньового сектору" економіки України. Цей документ використовуватиметься податківцями для запобігання приховуванню доходів від оподаткування платниками ПДВ і фізичними особами.

Державна податкова служба до кінця липня має намір скласти "карту тіньового сектору" економіки України. Цей документ використовуватиметься податківцями для запобігання приховуванню доходів від оподаткування платниками ПДВ і фізичними особами. Про це повідомив заступник голови ГНС України Олександр Кліменко під час семінару-наради з питань підвищення рівня організаційної і аналітичної роботи регіональних підрозділів економічного аналізу, обліку і звітності, повідомляє прес-служба ДПС.

За його словами, "карта тіньового сектора", на якій позначені підприємства-платники ПДВ, які мінімізують податкові зобов'язання, вже створена. У даний час ведеться робота з формування карти тіньового сектору фізичних осіб-недобросовісних платників податків.

"Розроблені нашими фахівцями методи аналізу і прогнозування дозволяють не тільки точно оцінити загальні об'єми тіньової економіки, але і локалізувати її учасників за територіями і видами діяльності. До кінця цього місяця ці карти ляжуть на стіл керівникам всіх територіальних підрозділів ДПС України і стануть їх настільними книгами з детінізації української економіки", - відзначив Клименко.

Крім того, за його словами, для кожної адміністративно-територіальної одиниці буде складений "зріз економічної ситуації". "Цей документ враховуватиме всі чинники і тенденції в окремому місті або районі. Зокрема - дисбаланс між сплатою податків і об'ємами коштів, що обертаються в економіці. І від керівників на місцях ми вимагатимемо адекватного податкового супроводу бізнесу на своїх територіях", - відзначив заступник голови ДПС.

Напомним, раніше аналітики ДПС повідомили, що від 10 до 17% коштів української економіки обертається "в тіні". До таких висновків експерти прийшли, аналізуючи діяльність підприємств з оборотом понад 1 млн грн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся