ua en ru

Найбільш підтоплювані місця в Києві - площа Перемоги і райони біля річки Либідь (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Проблеми підтоплення під час сильного дощу у столиці найчастіше виникають на площі Перемоги, вул. Пестеля та районах біля річки Либідь. Про це сьогодні повідомив генеральний директор "Київавтодору" Георгій Глінський, передає кореспондент РБК-України.

Проблеми підтоплення під час сильного дощу у столиці найчастіше виникають на площі Перемоги, вул. Пестеля та районах біля річки Либідь. Про це сьогодні повідомив генеральний директор "Київавтодору" Георгій Глінський, передає кореспондент РБК-України.

"У першу чергу, маємо проблеми з площею Перемоги, по вулиці Пестеля, районами, прилеглими до річки Либідь", - зазначив він.

Підтоплення відбулися з різних причин, зокрема, через забиті водостічні решітки, повідомив Глінський.

Нагадаємо, "Київавтодор" розробив програму реконструкції водостічної системи Києва на найближчі роки на 2,7 млрд грн. З них близько 600 млн грн на ремонт і реконструкцію колекторів.

За словами Глінського, в цілому програма передбачає кілька етапів:

"Перша частина, коли ми говоримо про вдосконалення цієї системи, то треба починати знизу вгору, починаючи з русла Дніпра, з русла входження в річку Дніпро - очисні споруди, які там треба добудувати та реконструювати. Потім йдеться про русла відкритих водойм, куди впадає наша зливова система. Треба збільшити її пропускну здатність. Далі йдуть колектори... Також говоримо про систему "Плесо", тобто, відкриті русла річок, які впадають у наші колектори, особливо річки Либідь, яка завжди переповнюється під час великого дощу. Програмою передбачено розширення річки Либідь і збільшення її пропускної спроможності ", - повідомив Глінський.

Чиновник зазначив, що програма, в першу чергу, передбачає реконструкцію в місцях, де найчастіше відбуваються підтоплення. "Тому ми виділили першочергові роботи, які пов'язані з місцями підтоплень - це приблизно 40 таких місць", - сказав він.

Нагадаємо, київська зливна каналізація не розрахована на ту кількість опадів, яка випала за останні кілька днів, повідомив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда. На думку завідувача відділом математичного моделювання навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин і систем Національної академії наук Марка Железняка, в генеральному плані Києва до 2025 р. повинні бути враховані зміни клімату. Крім того, експерт відзначив, що в Києві найбільша ймовірність підтоплення районів Оболонь, Русанівка, Осокорки і Позняки.

Як повідомлялося, за даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, на початок 2012 р. 159 тис. км, або 95,5% від загальної протяжності, вулиць з твердим покриттям взагалі не обладнані дощової каналізацією. За попередніми підрахунками, на поліпшення стану зливної системи в Україні необхідно 2,3 млрд грн.

Нагадаємо, напередодні в Києві в результаті безперервного дощу затопило деякі вулиці. Зокрема, на вулиці Скляренка в Оболонському районі рівень води сягав до колін. Як повідомили в "Київводоканалі", обсяг стічних вод на Бортницькій станції аерації 13-14 серпня збільшився в півтора рази.
За даними Гідрометцентру, дощі в Україну триватимуть до 17 серпня.