НАЕР: ЄС готовий надати Україні 70 млн євро на програму енергозбереження

Представник делегації Європейскього Союзу в Україні Ганс Райн передав голові Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів Миколі Пашкевичу попередній звіт консультантів групи "Кові" стосовно підтримки програми "Бюджетної підтримки", згідно з якою Європейська делегація готова надати Україні грант у розмірі 63 млн євро на програму енергозбереження та 7 млн євро на технічну допомогу.

Представник делегації Європейскього Союзу (ЄС) в Україні Ганс Райн передав голові Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР) Миколі Пашкевичу попередній звіт консультантів групи "Кові" стосовно підтримки програми "Бюджетної підтримки", згідно з якою європейська делегація готова надати Україні грант у розмірі 63 млн євро на програму енергозбереження та 7 млн євро на технічну допомогу. Про це повідомляє прес-служба НАЕР.

У ході зустрічі голови НАЕР з представниками делегації ЄС в Україні та групи Світового Банку одним з головних стало також питання впливу проведеної в Україні адміністративної реформи на подальший розвиток НАЕР. М.Пашкевич зазначив, що в зв'язку з реорганізацію НАЕР буде ліквідовано Державну інспекцію з енергозбереження.

Її основні функції, зокрема моніторинг енергоефективних проектів, дослідження ринку послуг і товарів у сфері енергоефективності, зниження енергоємності товарів та послуг, в першу чергу, монопольного виробництва, популяризація запровадження енергоефективних технологій та використання відновлюваних джерел енергії будуть передані представництвам НАЕР у регіонах, які створять найближчим часом. "Разом з тим, реорганізація сприятиме посиленню функцій Агентства у напрямку використання відновлюваних джерел енергії", наголосив М.Пашкевич.

Нагадаємо, 9 жовтня співробітник Світового банку (СБ) в Україні Астрид Манрос під час Міжнародного інвестиційного форуму з питань енергоефективності та альтернативної енергетики заявила, що потреби в інвестиціях в енергетичний сектор України становлять 3,5 млрд дол. на рік. За її словами, згідно з розрахунками, зробленими СБ в газотранспортну систему потрібно з цих коштів 1 млрд дол., також 1 млрд дол. - на модернізацію існуючих активів, 500 млн дол. на реабілітацію системи і 1 млрд дол. на інвестиції в енергоефективність.

А.Манрос також заявила, що рада Світового Банку може ухвалити рішення про виділення Україні 200 млн дол. інвестицій в проекти енергоефективності в I кварталі 2011 р. Крім того, банк буде надавати технічну допомогу у підготовці проектів у рамках програми.

Крім того, за словами А.Манрос потреба в інвестиціях в енергетичний сектор у країни Східної Європи та Центральної Азії Світовим банком в наступні 20 років оцінюється в 1,5 трлн дол. Для всього енергетичного світу оцінка становить 3,3 трлн дол., або 3% сукупного ВВП.

Раніше заступник голови Національного агентства з питань забезпечення ефективного використання природних ресурсів Микола Корінько прогнозував виділення СБ восени 300 млн дол. Україні на енергозберігаючі проекти. Раніше повідомлялося, що СБ та НАЕР домовилися про відкриття довгострокової кредитної лінії в розмірі 350 млн дол. Ця сума відповідала цифрі, необхідної для реалізації національного плану дій з енергоефективності. Гарантом позики повинен виступити уряд, а розподілятися гроші будуть через "Укрексімбанк". Також СБ надав грант Україні на 1 млн дол. для технічного супроводу проектів енергозбереження.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top