Почалося перше сонячне затемнення 2010 року

Сьогодні з 7 ранку в різних районах нашої планети можна спостерігати перше цього року сонячне затемнення.

Сьогодні з 7 ранку в різних районах нашої планети можна спостерігати перше цього року сонячне затемнення.

Найкраще всього затемнення буде видно жителям східної Африки, зокрема Уганди, Кенії і Сомалі, а також в Індії і на Мальдівах.

Також побачити сонячне затемнення зможуть жителі південно-східної Європи і Китаю. Китайська провінція Гуйчжоу стане крайньою крапкою, де це природне явище буде доступне для спостереження.

Як повідомили РБК в Інституті прикладної астрономії Російської академії наук, цього разу мова йде про кільцеподібне затемнення. Воно має місце, коли у момент затьмарення Місяць знаходиться на меншій відстані від Землі і конус тіні проходить над земною поверхнею, не досягаючи її.

Візуально при кільцеподібному затьмаренні Місяць проходить по диску Сонця, але виявляється менше Сонця в діаметрі і не може приховати його повністю. У максимальній фазі затемнення Сонця закривається Місяцем, але навколо Місяця видно яскраве кільце незакритої частини сонячного диска. Небо при кільцеподібному затемненні залишається світлим, зірки не з'являються, спостерігати корону Сонця неможливо.

Наступного разу повне сонячне затемнення відбудеться 1 липня 2010 р.

Нагадаємо, останнього разу повне сонячне затемнення відбулося 22 липня 2009 р., кільцеподібне - 26 січня 2009 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся