ua en ru

Установкау пунктів обігріву розпочалась у трьох районах Києва

Автор: RBC.UA
Головне територіальне управління МНС України в м. Києві встановило пункти обігріву в Голосіївському, Солом'янському, Дніпровському районах міста. У кожному пункті для надання допомоги населенню цілодобово перебуватимуть рятувальники та працівники соціальних служб. Громадяни, які потребують допомоги, будуть забезпечені гарячим чаєм і бутербродами.

Головне територіальне управління МНС України в м. Києві встановило пункти обігріву в Голосіївському, Солом'янському, Дніпровському районах міста. Про це повідомляє прес-служба столичного МНС.

Читайте також: Негода в Україні знеструмила 195 населених пунктів у трьох областях

"На період сильних морозів Головним територіальним управлінням МНС України в м. Києві в усіх районах столиці будуть встановлюватися пункти обігріву (намети з теплогенераторами, гарячими напоями та продуктами харчування). В кожному пункті, для надання допомоги населенню, цілодобово перебуватимуть рятувальники та працівники соціальних служб. Громадяни, які потребують допомоги, будуть забезпечені гарячим чаєм, бутербродами тощо.", - йдеться в повідомленні.

У МНС наголосили, що пункти будуть встановлюватися з дотриманням всіх правил протипожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм. Їх діяльність буде припинена після завершення періоду низьких температур.

Як повідомлялося, завтра, 16 грудня, у Києві та області буде хмарно, температура вдень від -7 до -5. Вночі стовпчики термометрів опустяться до -9...-11. Пориви вітру досягнуть 15-20 м/с, на дорогах ожеледь.

Читайте також: Снігопади в Україні призвели до обвалення дахів у школах

Напередодні стало відомо, що в Україні від переохолодження та обмороження постраждали 22 людини. Про це повідомили в Українському науково-практичному центрі (УНПЦ) екстреної медичної допомоги та медицини Міністерства охорони здоров'я України.

Із загальної кількості тих, хто звернувся, 18 осіб госпіталізовано до лікувальних установ. Найбільше, 5 чоловік, звернулося по допомогу у Львівській області.

Нагадаємо, раніше фахівці МОЗ застерегли українців від переохолоджень через холодну і сніжну погоду. Лікарі наполегливо просять громадян піклуватися про своє самопочуття.

Постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі: погодні умови з температурою нижче +7 градусів за шкалою Цельсія вже можуть викликати проблеми зі здоров'ям, попереджають у МОЗ.

"Холод згубно впливає передусім на дрібні кровоносні судини людини, особливо на кінцівках. Судини інстинктивно звужуються, щоб зберегти тепло. Саме за рахунок цього приплив крові до внутрішніх органів збільшується і підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Ось чому циркуляція крові в кінцівках уповільнюється. Першими замерзають пальці рук і ніг, а також вуха і ніс - вони найменше захищені через те, що в них тонкий жировий шар. Спочатку замерзає шкіра, а вже потім підшкірний шар, судини, м'язи, нерви і навіть кістки. І для цього не вимагається наднизька температура - переохолодитися можна навіть при плюсовій", - застерігають медики.

Читайте також: Снігопад у Києві побив рекорди за кількістю опадів у грудні - 43 мм (фото, відео)

Щоб вберегтися від переохолодження, лікарі рекомендують одягатися багатошарово - кілька легких кофт замість однієї теплої - це попередить пітливість, яка на морозі небезпечна, з цих же міркувань одяг має бути повністю вільним.

"Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром. Візьміть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження. Не виходьте на мороз голодними. Обов'язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Заходьте кожні півгодини-годину до теплого приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці. При можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом. Працюйте руками, рухайте ними, щоб підсилити кровообіг у замерзаючих судинах. Також рухайте пальцями ніг. Можна пострибати з ноги на ногу - тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам", - йшлося в повідомленні МОЗ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МНС підготує 300 пунктів обігріву по всій території України на випадок сильного похолодання.