ru ua

Наглядова рада УЄФА затвердила усі 4 приймаючі Євро-2012 міста в Україні

Автор: RBC.UA
Наглядова рада УЄФА сьогодні ухвалила рішення затвердити право на проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 р. в усіх 4 українських містах: Києві, Донецьку, Львові та Харкові. Про це повідомляє інформаційний центр "Україна-2012" з посиланням на прес-секретаря Бориса Колеснікова.

Наглядова рада УЄФА сьогодні ухвалила рішення затвердити право на проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 р. в усіх 4 українських містах: Києві, Донецьку, Львові та Харкові. Про це повідомляє інформаційний центр "Україна-2012" з посиланням на прес-секретаря Бориса Колеснікова.

Перед тим, як зробити висновки на користь наших міст, експерти УЄФА побували в Києві та Львові, детально вивчили ситуацію на будівництві "проблемних об'єктів" і подали свій звіт Наглядовій раді.

Нагадаємо, інспектори УЄФА перебували в Україні 25-26 травня. Комісія під керівництвом директора департаменту УЄФА зі стадіонів та безпеки Марка Тіммера ознайомилась з будівництвом футбольних арен у Києві та Львові.

До складу наглядової ради УЄФА Євро-2012 входять представники УЄФА, МОК України та Польщі, а також представники уряду двох країн. Наглядова рада УЄФА Євро-2012 контролює підготовку Польщі та України до проведення турніру та надає стратегічні рекомендації щодо реалізації різних аспектів проекту.

Як повідомлялось, 26 травня ц.р. віце-прем'єр-міністр України з питань Євро-2012 Борис Колесніков повідомив, що в цілому на підготовку до Євро-2012 з держбюджету до кінця 2010 р. виділять 19 млрд грн. "Нагадаю, що минулого року на ці цілі було виділено 3 млрд 118 млн грн, а в 2008 р. - 3 млрд 83 млн грн", - відзначив Б.Колесніков. Він зауважив, що на сьогодні, ні в Президента, ні в уряду не викликає сумніву, що всі основні необхідні до Євро-2012 інфраструктурні об'єкти (стадіони, аеропорти і дороги) будуть готові на всі 100% у строк у всіх чотирьох українських містах, що приймають чемпіонат.

12 квітня ц.р. Б.Колесніков повідомляв, що Україна витратить в 2010 р. 3,3 млрд дол. на підготовку інфраструктурних об'єктів до Євро-2012. Тоді ж президент УЄФА Мішель Платіні під час поїздки в Донецьк заявив, що якщо до липня 2011 стадіон у Києві не буде побудований, Євро-2012 в Україні не буде. М.Платіні підкреслив, що це рішення виконкому УЄФА. Проте він висловив надію, що стадіон буде збудований. "У цілому є проблеми, але є і довіра (до української влади)", - підкреслив М. Платіні. Раніше на брифінгу в Києві М.Платіні зажадав, щоб протягом двох місяців Україна істотно просунулася у підготовці до Євро-2012, в іншому випадку надолужити згаяне буде дуже складно. "Весь світ зараз дивиться, як впорається Україна з своїм завданням. Я вважаю, що підсумковий результат вплине на імідж України", - заявив М.Платіні. Президент України Віктор Янукович запевнив його в тому, що особисто стежитиме за ходом підготовки і в тому, що всі роботи будуть виконані.

За матеріалами дирекції з підготовки і проведення фінальної частини Євро-2012 в Польщі та Україні, загальна сума за програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу становить 126,26 млрд грн.

11 грудня 2009 р. виконавчий комітет УЄФА затвердив остаточний список приймаючих міст фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 р. З української сторони Євро-2012 приймуть Київ, Донецьк, Львів і Харків. Фінальний матч чемпіонату відбудеться в українській столиці, на НСК «Олімпійський».