На поверхні Місяця знайшли вхід до тунелю
Вчені виявили на поверхні Місяця поглиблення, яке, ймовірно, є входом в розташований під поверхнею тунель. Знімки отвору були зроблені японським супутником, який протягом двох років курсував навколо Місяця і завершив свою місію в червні цього року, повідомляє New Scientist.
Дане відкриття підтверджує теорію про те, що на Місяці є тунелі вулканічного походження, які в майбутньому можуть служити притулком для людей-колоністів. У разі експедиції на Місяць, люди зможуть ховатися в тунелях від сонячної радіації. Більш того, в тунелі простіше підтримувати постійну температуру. Наявність подібних тунелів прогнозувалася вченими і раніше. На попередніх знімках поверхні Місяця видно горбисті утворення, під якими, як вважали фахівці, знаходяться порожні тунелі. Проте вхід в подібний тунель виявили вперше.
Отвір має діаметр 65 м і йде углиб приблизно на 80 м. Отвір може служити входом в тунель завдовжки до 370 м. Походження його поки зовсім неясно - він міг бути утворений в результаті падіння метеорита, або ж місяцетрясіння, або з інших причин. Втім, учені припускають, що усередині тунель може бути заблокований шматками застиглої лави і непридатний для цілей земної експедиції.
Місяць - єдиний природний супутник Землі. Це другий за яскравістю об'єкт на земному небозводі після Сонця і п'ятий за величиною природний супутник в Сонячній системі. Також Місяць є першим (на 2009 р. - єдиним) позаземним об'єктом природного походження, на якому побувала людина. Середня відстань між центрами Землі і Місяця - 384,5 тис. км. Місяць є найближчим і найкраще вивченим небесним тілом і розглядається як кандидат для місця створення людської колонії.
На Місяці практично відсутня атмосфера. Що стосується температури, то вдень його поверхня нагрівається до +120 °C, але вночі або навіть в тіні вона остигає до -160 °C. Небо на Місяці завжди чорне, навіть вдень. Поверхня покрита так званим реголітом - сумішшю тонкого пилу і скелястих уламків, отриманих під час зіткнень метеорів з місячною поверхнею. Товщина шару реголіта становить від кількох десятків сантиметрів до десятків метрів.
В даний момент НАСА розглядає космічну програму «Сузір'я», в рамках якої розробляється нова космічна техніка і створюється необхідна інфраструктура для забезпечення польотів нового космічного корабля до МКС. Також розробляється програма для польотів на Місяць і створення там постійної бази і в перспективі - польотів на Марс.