ua en ru

На завершення земельної реформи у проекті держбюджету передбачено 333 млн грн

Автор: RBC.UA
У проекті держбюджету на 2012 р. закладено 333 млн грн на завершення земельної реформи. Про це в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна" заявив голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко.

У проекті держбюджету на 2012 р. закладено 333 млн грн на завершення земельної реформи. Про це в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна" заявив голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко.

"Основна увага приділяється місцевим бюджетам, тому що туди надходять гроші від відшкодування втрат лісо-і сільськогосподарського виробництва. Йде мова про те, що в разі зміни цільового призначення лісів або сільгоспземель на місцях повинна виплачуватися відповідна компенсація. У сукупності за рахунок державного і місцевих бюджетів ми отримуємо певні кошти для заходів щодо земельної реформи. Але в тому ж обсязі, в якому хотілося б, ми їх зможемо побачити, як варіант, при збільшенні земельного податку", - сказав Тимченко. Він додав: "У розпорядженні держави вже є приблизно 12 млн га. Це земля, яку можна продавати, здавати в оренду, отримуючи від цього відповідні грошові ресурси".

Сьогодні міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк на Міжнародному Чорноморському економічному форумі в Ялті заявив, що завершення земельної реформи - стратегічне завдання для України. "Ми чітко усвідомлюємо те, що покликання України як аграрної країни - з одного боку забезпечити власну продовольчу безпеку, стати стовідсотково незалежними від імпорту сільськогосподарської продукції. З іншого боку - ми повинні наростити експортний потенціал і внести свій вагомий внесок у забезпечення продовольчих потреб зростаючого населення в світі", - сказав міністр.

Присяжнюк зазначив, що лише за умови завершення реформи аграрний сектор України до 2015 р. зможе істотно збільшити обсяги виробництва сільгосппродукції, вийти на якісно новий рівень, забезпечити соціальний розвиток українського села.

В цілому для проведення земельної реформи знадобиться не менше 10 років. Про це раніше заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров. "Якщо Верховна Рада прийме (законопроект "Про ринок земель") найближчим часом, то він вступить в силу з 1 січня 2012 р. І, зрозуміло, такий масштабний законопроект буде працювати, і сама земельна реформа розрахована на 10 років як мінімум. Це період протягом, якого ми зуміємо реально оновити наш аграрний комплекс", - сказав Азаров.

Як заявив днем ​​пізніше глава комітету Верховної Ради з питань агарної політики та земельних відносин Григорій Калетнік, законопроект про ринок землі можуть повернути на повторне перше читання. Експерти очікують, що найбільші дискусії в законі "Про ринок земель" викличе блок питань про обіг сільськогосподарських земель.

У серпні спікер ВР Володимир Литвин заявляв, що ключовим питанням, що розглядатиметься на тоді ще майбутній сесії парламенту, буде закон про ринок землі.

Нагадаємо, 2 серпня ц.р. Президент Україна Віктор Янукович підписав закон України № 3613-VI "Про державний земельний кадастр". Згідно з актом, державний земельний кадастр - це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристики земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками та користувачами.

Раніше Володимир Литвин заявляв, що документ є передумовою для запровадження ринку землі в Україні. Голова ВР зазначив, що такий ринок вже існує, однак у тіні.

Наприкінці червня 2011 р. Янукович зазначив, що з 2012 р. в Україні запрацює ринок землі. Виступаючи у Верховній Раді з щорічним посланням про внутрішню і зовнішню політику України Президент заявив, що мораторій на продаж с/г земель гальмує розвиток вітчизняного сільського господарства і не дозволяє створити ефективні с/г підприємства на основі концентрації земельної власності.

Раніше міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявляв, що для завершення земельної реформи потрібно прийняти законопроекти "Про земельний кадастр", "Про ринок земель", "Про консолідацію сільськогосподарських земель" та "Про родючість сільськогосподарських земель".

Нагадаємо, що з 1 січня 2012 р. припиняє діяти мораторій на продаж земель с/г призначення. До цього часу, за словами Президента, має запрацювати ринок землі.

На сьогодні середня вартість одного гектара землі в Україні - 1,5 тис. дол (11,4 тис. Грн). при тому, що в світі найменша ціна на землю - 3,5 тис дол (28 тис. грн). На думку аграрних експертів, після запровадження повноцінного ринку землі ціна гектара землі може скласти максимум 15 тис. грн. За словами ж першого заступника міністра аграрної політики і продовольства України Микола Безуглого, після реформи ціна гектара буде близько 19,7 тис. грн. Також він вважає, що впровадження земельної реформи дозволить спрямувати на соціальні потреби села близько 6,5 млрд грн.