На українських АЗС продовжує дорожчати дизпаливо

Вартість дизельного палива в найбільших мережах автозаправних станцій (АЗС) в Україні продовжує збільшуватися. Згідно з даними моніторингу цінового департаменту "Консалтингової групи А-95", сьогодні, 12 жовтня 2012 р., вартість дизпалива в роздрібній мережі WOG зросла на 10 копійок, до 10,29 грн/л. Решта марки нафтопродуктів залишилися без змін.

Вартість дизельного палива в найбільших мережах автозаправних станцій (АЗС) в Україні продовжує збільшуватися. Згідно з даними моніторингу цінового департаменту "Консалтингової групи А-95", сьогодні, 12 жовтня 2012 р., вартість дизпалива в роздрібній мережі WOG зросла на 10 копійок, до 10,29 грн/л. Решта марки нафтопродуктів залишилися без змін.

Напередодні подорожчання дизпалива було зафіксовано також у мережах АЗС "ЛУКОЙЛ" і OKKO (концерн "Галнафтогаз"), зазначають експерти. Так, ціна на ДП в даній мережі виросла на 10 копійок, до 10,09 грн/л і 10,01 грн/л відповідно. В інших великих роздрібних мережах ціни протягом останніх днів не змінювалися.

Читайте також: Роздрібні ціни на бензин в Києві 11 жовтня підвищилися

Також експерти відзначають, що за минулі вихідні, 6-7 жовтня, вартість дизпалива підвищилася в мережах Shell, Formula / ТНК / "Смайл" і "Паралель".

Нагадаємо, в Україні 27 травня вступив в силу закон № 4677-VI "Про внесення змін підрозділи 5 розділу ХХ" Перехідні положення "Податкового кодексу України про коригування ставок акцизного податку". Відповідно до закону, чинна ставка акцизного збору буде виступати коректором світової ціни нафти для споживачів України до кінця поточного року.

Згідно з даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, акциз на бензин і дизельне паливо на другу декаду жовтня залишається на базовому рівні - 198 євро/т на бензин і 46-98 євро/т в залежності від вмісту сірки на дизпаливо.

Читайте також: Нафта Brent за квартал подорожчала на 14,9%

В минулому році 7 квітня для стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів Верховна Рада підтримала ініційований Міненерговугілля законопроект про зниження на три місяці (до 1 серпня) ставок акцизного збору на 50 євро/т для бензину і на 30 євро/т для дизельного палива, до 132евро/т і 60 євро/т відповідно. Закон вступив в силу 20 квітня 2011 р. Пізніше дію знижених ставок акцизу було продовжено до 1 вересня 2011 р. Тоді Президент України Віктор Янукович зазначив, що Україна втратила 500 млн грн в результаті зниження акцизів на пальне. 

Як раніше повідомлялося, з 1 грудня 2012 р. в Україні буде введено мито на імпортні нафтопродукти. У свою чергу директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн вважає, що бензин і дизельне пальне в Україні різко подорожчають, якщо уряд реалізує свої наміри ввести мито на імпорт нафтопродуктів.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

У "Консалтинговій групі А-95" вважають, що в нинішніх умовах можна очікувати куди більш серйозного зростання, ніж раніше. Експерти не виключають, що у зв'язку з виборами багато макроекономічні показники або замовчуються, або адміністративно стримуються, щоб уникнути невдоволення населення.

Відзначимо, в Україні суб'єктами господарювання через мережу автозаправних станцій в серпні 2012 р. було продано у роздріб світлих нафтопродуктів, газу скрапленого та стисненого для автомобілів на загальну суму 7 млрд 141 млн грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся