ru ua

На шахті "Распадская" рятувальники знайшли ділянку з рештою шахтарів

Автор: RBC.UA
Рятувальникам вже відома ділянка, де знаходяться 24 шахтарі. Ці пласти на 90% заповнені метаном.

Рятувальникам вже відома ділянка, де знаходяться 24 шахтарі. Ці пласти на 90% заповнені метаном, передають Вести з посиланням на представників МНС РФ.

Зараз рівень метану в шахті перевищує вісім відсотків. У забій постійно подається вода, вогнища загоряння заливають спеціальним реагентом - хладоном, який знижує концентрацію кисню. Кожні дві години на "Распадской" беруться проби повітря. Запущена система вентиляції.

На те, щоб знизити рівень метану, піде близько шести діб. Фахівці МНС контролюють ситуацію в шахтних виробках з поверхні, стежать за наповненням їх водою і за станом газової атмосфери.

Фахівці МНС розраховують витіснити метан, що накопичився із тупикових виробок, мінімізувати його концентрацію і ліквідувати осередки загорянь.

Губернатор Кемеровської області Аман Тулєєв повідомив, що обласна комісія почне роботу з сім'ями загиблих на шахті "Распадская" з 18 травня. "Ми забезпечимо житлом не тільки родини загиблих, але і їхніх дітей. У загальній складності, кожна родина отримає більше 2 мільйонів рублів, це федеральні, обласні кошти і гроші власників. Крім того, ми погасимо всі кредити сімей загиблих. Попередні цифри вже є", - сказав губернатор.

Нагадаємо, у ніч на 9 травня в шахті "Распадская" в Кузбасі сталися два вибухи метану, в результаті яких загинули 66 людей. Доля 24 працівників шахти поки не відома. Всього у момент НП під землею знаходилися 312 осіб. В результаті інциденту було зруйновано наземні споруди. За фактом вибухів порушено кримінальну справу за статтею "порушення правил безпеки при веденні гірничих робіт, що призвели по необережності смерть двох або більше осіб".

Пошукові роботи під землею призупинені через численні вогнища займання і майже триразового перевищення норми концентрації метану. Рятувальники виведені з виробок.