Відповідальність за смерть 67 людей в Нігерії узяло на себе угрупування "Боко Харам"

На північному сході Нігерії минулої ночі 67 людей стали жертвами нападу ісламістів, які підривали автомобілі, палили будинки і розстрілювали місцевих жителів, передає Associated Press з посиланням на представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Нігерійське ісламістське угрупування "Боко Харам" взяло на себе відповідальність за серію терактів в містах Даматура і Майдугурі. Про це повідомляє ВВС.

Представник угрупування заявив нігерійській газеті, що "Боко Харам" готує нові напади на державні об'єкти в країні.

Нагадаємо, за інформацією Associated Press на північному сході Нігерії минулої ночі 67 людей стали жертвами нападу ісламістів, які підривали автомобілі, палили будинки і розстрілювали місцевих жителів.

Місцеве населення і поліція відразу ж поклали провину на екстремістське угрупування "Боко Харам", що орудує на мусульманській півночі Нігерії.

Як повідомив представник нігерійського Червоного Хреста Ібрахім Булама, екстремісти вчинили бійню в м. Даматуру, адміністративному центрі штату Йобе, і довколишніх поселеннях. Вони почали з підриву автомобіля біля будинку, в якому розташовані штаб і казарми місцевих силових структур.

Потім бойовики пройшли по місту, підриваючи офіси банків й нападаючи на поліцейські відділки. Крім того, банда озброєних людей вчинила напад на село Потіскум в околицях Даматуру.

Спалах насильства в Нігерії припав на канун мусульманського свята Ід уль-Адха (свято жертвопринесення), який сходить до релігійного сюжету про спробу принесення Ібрахімом (Авраамом - у біблійній традиції) свого сина Ісмаїла (в Старому завіті цю роль грає Ісаак).

По всій Нігерії поліція посилила заходи безпеки перед святом, побоюючись активізації бойовиків "Боко Харам". Ця організація бореться з ослабленим центральним урядом Нігерії за встановлення в країні законів шаріату.

Нагадаємо, наприкінці серпня, екстремістське угрупування "Боко Харам", що є відділенням "Аль-Каїди" в Північній Африці, взяла на себе відповідальність за вибух у представництві ООН в столиці Нігерії місті Абуджа. В результаті нападу загинули не менше 25 людей.

Очевидці повідомили, що вибухнув замінований вантажний автомобіль. Частина будівлі, в якому розміщувалися офіси ООН, була зруйнована.

Головною метою організації "Боко Харам" є введення шаріату на всій території Нігерії та викорінення західного способу життя. Два роки тому бойовики "Боко Харам" організували заворушення на півночі Нігерії, нападаючи на англіканські церкви.

Раніше повідомлялося, що інформація про можливу атаку терористів в ООН надходила, після чого служба безпеки вжила заходів із захисту об'єктів організації.

Варто зазначити, що Абуджа вже піддавалася нападу терористів в червні цього року. Тоді бандити підірвали автомобіль в поліцейській кварталі.

Крім того в Нігерії на початку липня стався теракт в місті Майдугурі в барі, розташованому поблизу поліцейських бараків. Тоді в результаті вибуху загинули 5 людей, ще 10 людей отримали поранення.

Також Майдугурі 27 червня піддався відразу декільком атакам терористів. Невідомі під'їжджали на мотоциклі до відкритих пивним барам і кидали всередину вибухові пристрої. Після вибуху мотоциклісти приховувалися. В результаті цих терактів загинули не менше 25 людей, ще 12 отримали поранення.

Відповідальність за теракти тоді також взяла на себе радикальна ісламістська секта "Боко Харам".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Associated Press
On Top