ua en ru

На реформування сфери будівництва та ЖКГ України у 2013-2014 рр. передбачено 46,9 млрд грн

Автор: RBC.UA
Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр. передбачено 46,9 млрд грн на заходи у сферах будівництва та житлово-комунального господарства (ЖКГ). Про це міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр. передбачено 46,9 млрд грн на заходи у сферах будівництва та житлово-комунального господарства (ЖКГ). Про це міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник (на фото) заявив сьогодні на прес-конференції, передає прес-служба Мінрегіону.

Читайте також: Борги українців за послуги ЖКГ у березні зросли до 13,9 млрд грн

Програма передбачає реалізацію 36 заходів у сфері будівництва, ЖКГ та регіонального розвитку.

За словами Темника, більшу частину передбачених коштів - 85% - планується залучити під державні гарантії, решту - з державного та місцевих бюджетів.

"З метою реалізації цих заходів було проведено ряд погоджувальних нарад під головуванням першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова і віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула. ​​Вже сьогодні розроблені 19 уніфікованих техніко-економічних обгрунтувань (ТЕО) на загальну суму 32,5 млрд грн, які будуть впроваджені в усіх регіонах України. Також вже розроблені ТЕО проектів із залучення кредитів під державні гарантії на суму 14,9 млрд грн. Ці ТЕО передані на обробку "Укргазбанку", який закріплений за Мінрегіоном, для вирішення питання можливості надання для реалізації цих проектів кредитних коштів", - заявив Темник.

Читайте також: Мінрегіон планує залучити близько 1 млрд грн під держгарантії для модернізації ліфтів в Україні

Раніше у квітні стало відомо, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить на модернізацію систем тепло-, водопостачання та водовідведення в Україні кредит під 3% річних. Як зазначав Темник, початок фінансування першого траншу попередньо планується із 2014 р. Сума першого траншу складе 200 млн євро, загальна сума кредиту - до 800 млн євро. Виплата тіла кредиту почнеться із 2020 р. за рахунок інвестиційної складової у тарифі.

Термін залучення коштів складе до 25 років. Пільговий період виплати тіла кредиту - 6 років. Мінімальна сума кредиту - від 5 млн євро.

Повідомлялося, що кредит буде надаватися під держгарантії, тому не потребує застави. Вартість оформлення документації включена в загальну суму позики. Одержувачем кредиту може виступити як підприємництво, так і міськвиконком.

Раніше в березні віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул заявляв про те, що в Україні буде розпочато масштабну програму модернізації централізованих систем тепло-, водопостачання і водовідведення, устатковання будівель сучасними приладами обліку, капітального ремонту ліфтів.

Читайте також: Київ має намір виділити у 2013 р. департаменту ЖКГ 84,1 млн грн, - програма соцекономрозвитку

Наприкінці лютого на розширеному засіданні уряду Президент України Віктор Янукович наголошував, що вважає недостатніми ті перетворення, які відбулися в Україні за три роки його Президентства, зокрема у сфері ЖКГ.

Стан ЖКГ багатьма визнається чи не головною проблемою сучасної України. Попередній міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк періодично називав величезні суми, необхідні для комплексної модернізації вітчизняного ЖКГ. Так, в одній зі своїх статей він писав, що для цього необхідно 700 млрд грн. Експерти зазначали, що модернізація має бути скоріше точкової, і для цього буде потрібно близько 15 млрд дол.

За підрахунками прем'єр-міністра Миколи Азарова, щоб привести до ладу ЖКГ України, необхідно 400-450 млрд грн. Крім того, за його словами, у ремонт українських автодоріг необхідно вкласти 500 млрд грн протягом 10 років - по 50 млрд грн щорічно.

Читайте також: В Україні 92,1% підприємств теплоенергетики забезпечені лічильниками

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує у 2013 р. направити з держбюджету на визначення засад реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства, здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійності його функціонування, забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах 2,5 млрд грн.

Зазначимо, що пріоритетними галузями економіки, які на 19 років одержать податкові пільги, виявилися лише чотири: ЖКГ, транспортна інфраструктура, машинобудування та сільське господарство. У той же час у парламентській опозиції впевнені, що пріоритети повинен визначати ринок, а не держава.

У Мінрегіоні запевняють, що для виходу з аварійної кризової ситуації у сфері ЖКГ необхідно 10-12 років.

Читайте також: Кабмін хоче стимулювати розвиток ЖКГ, транспорту, машинобудування та АПК