На нафтопроводі "Одеса-Броди" почалися регулярні перекачування каспійської нафти в "Мозир"

Понеділок 14 лютого 2011 18:07
Автор: RBC.UA
На нафтопроводі "Одеса-Броди" 13 лютого 2011 р. в 16:35 почалися регулярні перекачування каспійської нафти в аверсному режимі в напрямку ПЗП "Мозир". Про це повідомляє прес-служба ВАТ "Укртранснафта".

На нафтопроводі "Одеса-Броди" 13 лютого 2011 р. в 16:35 почалися регулярні перекачування каспійської нафти в аверсному режимі в напрямку ПЗП "Мозир". Про це повідомляє прес-служба ВАТ "Укртранснафта".

Згідно з повідомленням, 11 лютого 2011 р. в 14:53 на МНТ "Південний" був прийнятий другий танкер з легкою нафтою сорту Azeri Light обсягом 85 тис. т. Розвантаження танкеру Seaoath почалося 11 лютого в 19:30 і завершилося 12 лютого в 18:36. Сьогодні, 14 лютого, очікується прийом на МНТ "Південний" наступної танкерної партії з нафтою.

Відзначимо, 17 січня 2011 р. між ВАТ "Укртранснафта" і ЗАТ "Білоруська нафтова компанія" було укладено договір про надання послуг з транспортування 4 млн т нафти на рік. Договір укладений строком на два роки з подальшою його пролонгацією за згодою сторін, ним передбачене транспортування 4 млн т легкої нафти щорічно нафтотранспортною системою України з використанням нафтопроводу "Одеса-Броди" до білоруського нафтопереробного заводу в м. Мозир.

Нагадаємо, в кінці грудня 2010 р. перший заступник голови Ради міністрів Білорусі Володимир Семашко заявляв, що в рамках підписаного Україною та Республікою Білорусь плану розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва на 2011 р. передбачається перекачування більше 4 млн т нафти по нафтопроводу Одеса-Броди. У свою чергу, перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України А.Клюєв тоді зазначив, що на сьогодні Україна переробляє 2,5-3 танкера венесуельської нафти по 80 тис. т.

Як повідомлялося, "Укртранснафта" 23 листопада 2010 р. завершила транспортування пробної партії нафти сорту Urals в обсязі 80 тис. т на ЛВДС (лінійну промислово-диспетчерську станцію) "Мозир", яке здійснювалося з використанням вільних потужностей нафтопроводу "Одеса-Броди" та однієї з двох ниток нафтопроводу "Дружба ".

Як повідомлялося, 1 листопада 2010 р. Україна і Білорусь підписали договір про транспортування венесуельської нафти на Мозирський нафтопереробний завод (НПЗ) в обсязі до 8 млн т на рік. Договір передбачав використання нафтопроводу "Одеса-Броди" у напрямку Бродів. За словами джерела в прес-службі "Укртранснафти", документ був укладений через відсутність гарантій Росії на використання української системи "Одеса-Броди" для прокачування нафти в українські чорноморські порти на експорт. Підготовлений проект угоди між урядами України і Росії про співпрацю в транспортуванні нафти на НПЗ України та її транзит, парафований 27 жовтня 2010 р., не містив жодних гарантій.

Україна почала приймати венесуельську нафту для Білорусі 25 квітня 2010 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся