Ціна нафти для країн Європи зросла до 109,88 дол./бар
Індикативна ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) сьогодні досягла свого тижневого максимуму - 109,88 дол./бар. Це її найвищий показник після 18 серпня ц.р. Нафтова суміш BFOE сьогодні подорожчала на 98 центів, або на 0,9%.
Нафтова суміш BFOE вважається базовим сортом для визначення цін на нафту, представлену на ринках Європи і Середземномор'я. Зокрема, від ціни BFOE розраховується ринкова вартість російської експортної нафти марки Urals, а щодо значення IPE Brent Index встановлюється остаточна ціна виконання операцій з нафтовими ф'ючерсами Brent і Urals на московській біржі РТС.
Нагадаємо, шо ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні зростали. Котирування нафти Brent сьогодні вранці вперше за шість торгових днів перевищили позначку 111 дол./бар., А котирування Light Sweet вперше за тиждень досягли значення 85,9 дол./бар.
Станом на 12:40 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (жовтень) - 110,70 (+0,55) при діапазоні котирувань 110,00-111,20;
- Light, Sweet Crude Oil (жовтень) - 85,60 (+0,44) при діапазоні котирувань 84,93-85,90.
Нафта на біржах сьогодні дорожчає, що частково зумовлено різким зниженням ціни золота напередодні. У міру того, як на ринках вщухли побоювання можливого повторення глобальної рецесії, ціна золота впала більш ніж на 100 дол./унція. Інвестори почали виведення коштів з "золотої гавані" і знову вкладати їх у більш ризикові, але більш дохідні активи, такі як акції та товарні ф'ючерси.
Американський долар на міжнародному валютному ринку FOREX з початку дня трохи знизився проти євро і інших валют, забезпечивши привабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлені у валюті США.
Ситуація на фондових майданчиках сьогодні досить стабільна, що також сприяє купівлі нафти. Головний фондовий індекс континентального Китаю Shanghai Composite сьогодні виріс майже на 3%, а головний фондовий індекс Японії Nikkei підріс майже на 1,5%. У той же час німецький DAX підвищився з початку торгів майже на 1%.
Нагадаємо, що за підсумками вчорашніх торгів індекс Dow Jones підвищився на 143,95 пункту (+1,29%) - до 11320,71 пункту, індекс S & P виріс на 15,25 пунктів (+1,31%) - до 1177,60 пунктів, а індекс Nasdaq піднявся на 21,63 пунктів (+0,88%) - до 2467,69 пунктів.
Крім того, до відкриття сесії Міністерство торгівлі США опублікувало доповідь за обсягом замовлень на товари тривалого користування в липні 2011 р., який визначив хід торгового дня. У порівнянні з попереднім місяцем показник виріс на 4%. Результати значно перевершили прогнози аналітиків, які чекали, що цей показник в місячному численні виросте на 2%.
Проте глобальні інвестори як і раніше виявляють деяку обережність і утримуються від більш активних операцій з нафтовими ф'ючерсами. Поки остаточно неясно, чи будуть монетарні влади США продовжувати програму "кількісного пом'якшення". Якщо буде схвалено третій етап цієї програми (QE-3), слід очікувати послаблення курсу долара, зростання інфляції і підвищення цін на товарні активи, які біржові спекулянти будуть активно купувати в хедж.
Напередодні ціна нафти Brent вперше за тиждень встановилася вище за позначку 110 дол./бар., Підвищившись за день на 0,8% і склала 110,15 дол./бар. Тим часом офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) напередодні знизилася на 0,3% і склала 85,16 дол./бар. Нафта WTI трохи подешевшала через технічну корекцію. Її продажі почалися в кінці торгів після того, як котирування вперше за чотири торгові дні перевищили позначку 86,5 дол./бар.